İsmi az duyulmuş 3 harika web tarayıcısı

Chrome, Firefox, IE ve Opera'dan başka tarayıcı denemediyseniz, bu 3 tarayıcıya mutlaka şans verin!

14 Ocak 2013, Pazartesi 00:03
A A
İsmi az duyulmuş 3 harika web tarayıcısı

Popüler web tarayıcıları internette sorunsuzca gezmenize, Facebook'da dolaşıp Gmail'de e-postalarınızı okumanıza, banka hesabınızda göz gezdirip alışveriş yapmanıza ve çok daha fazlasına izin veriyor olabilir. Peki Firefox, Chrome, IE ve Opera dışında en son ne zaman farklı bir tarayıcıya şans verdiniz? Size tanıtacağımız ismi çok duyulmamış 3 web tarayıcısından bir tanesi, ihtiyaçlarınızı popüler tarayıcılardan daha iyi karşılayabilir.

Maxthon

Maxthon, sayfaları Chrome'dan yüzde 200 daha hızı taradığını iddia edebilecek kadar gelişmiş bir web tarayıcısı. Güvenlik özellikleri ve sunduğu işlevlerle önde gelen web tarayıcılarına rakip olabilecek kadar iyi olan Maxthon'u daha önce hiç denemediyseniz, bunu yapmanın zamanı gelmiş olabilir.

Tarayıcıdan gelen tüm sesleri kapatma, fare hareketleri ve ekran görüntüsü alma gibi işlevlerle gelen Maxthon'u eklentilerle daha da zenginleştirebilirsiniz.


Midori ve SlimBoat

Midori

Web tarayıcılarının gereksiz derecede ağır olduğunu düşünüyorsanız, sadece en temel işlevleri sunan Midori size göre. Arayüz olarak GTK'den faydalanan Midori, web sayfalarını WebKit ile işliyor ve açık kaynak kodlu.

Midori, eklentilerle genişleme olanağı sunsa da bulabileceğiniz eklenti sayısı oldukça kısıtlı.

Sisteminizin işlemci gücü ve RAM miktarı düşükse, en iyi performans için Midori'yi kullanabilirsiniz.

SlimBoat

Firefox, Internet Explorer, Chrome gibi web tarayıcılarının tank gibi ağır, ancak Midori'nin de çok zayıf olduğunu düşünüyorsanız, işlevler ve ağırlık arasındaki dengeyi iyi bir biçimde kuran SlimBoat'ı tercih edebilirsiniz.

Çabuk başlayan bir web tarayıcısı olan SlimBoat, sayfaları çabuk işliyor, yüksek bir güvenlik ve reklam engelleme, açılır pencere engelleme, özel gezinti, otomatik form doldurma, popüler web hizmetleriyle entegrasyon gibi hizmetler sunuyor.

SlimBoat'un tek dezavanajı, eklentiler yoluyla genişletilememesi.

Resimlerle: Tarayıcınız için en iyi 25 user script!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.