İspanya Kraliçesi Letizia kırmızılar içinde

İspanya Kraliçesi Letizia, giydiği şık kıyafetlerle her zaman ilgi odağı oldu. Kraliçe bu kez kırmızılar içindeydi. Moda eleştirmenleri Kraliçe'nin Clara Campoamor'un anısına, 'kadının gücünü' temsilen kırmızı giydiğini öne sürdü.

15 Nisan 2021, Perşembe 11:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kraliçe Letizia, ünlü İspanyol siyasetçi ve kadın hakları aktivisti Clara Campoamor Rodríguez'i anmak için Madrid'deki Milletvekilleri Kongresi'ni ziyaret etti. Rodríguez, İspanyol kadınların oy kullanma hakkı için savaşan ve 1931'de bu hakkın verilmesinde büyük rol oynayan bir kişiydi.

Kraliçe'nin İspanya'nın güçlü kadınlarından olan Clara Campoamor'un anısına kırmızı giydiği düşünülüyor.

Clara Campoamor 1972'de öldü ve bazı eşyaları Kongre'ye bağışlandı.

Kraliçe Letizia, İspanya'da kadınlara oy kullanma hakkının verildiği 90. yıl kutlamalarını başlatmak için Kongre'yi ziyaret etti.

Kraliçe Letizia, İspanyol tasarımcı Roberto Torretta'nın kırmızı pantolonunu giydi. Pantolon takımı, tasarımcının 2017 sonbahar koleksiyonda yer almıştı.

Yere kadar değen ve bizim deyimimizle "İspanyol paça" olarak adlandırılan paçasındaki yırtmaçlar Kraliçe'ye özgün bir hava kattı. Kraliçe, kırmızı süet stiletto ayakkabı giymeyi tercih etti.

Kraliçe, yerli tasarımcılara oldukça önem veriyor. İspanyol tasarımcının takımını giyen Kraliçe'nin çantası da Carolina Herrera markaydı. Kırmızı yılan derisi el çantası, Kraliçe Letizia'nın görünümünü tamamlıyor.

Kraliçe Letizia'nın aynı takımı mart 2018'de de giymişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çoğumuzun favorisi: Kadınlar neden tayt giymeyi sever?