İspanya'yı karıştıran videolar

İspanya'yı karıştıran videolar

İspanya'da Bask bölgesel hükümetinin, gençleri yerel dil 'Euskera'yı kullanmaya teşvik etmek için hazırlattığı videolar olay yarattı

07 Şubat 2012, Salı 09:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

El Pais gazetesinin haberine göre, Bask hükümeti ve sivil toplum kuruluşu Fundacion Leizaola’nın işbirliğinde hazırlatılan videolar çıplaklığı çok fazla öne çıkardığı gerekçesiyle kamuoyunun tepkisini topladı.

Birçok insan videoların gençleri Bask dili kullanmaya teşvik için cinselliği kullandığını öne sürdü. Videoların “zevksiz” olduğu ve kadınları aşağıladığı ifade edildi. Dahası videoların toplamda 3,400 euroya mal olması da tepkileri artırdı. El Mundo gazetesi ise videoların gelen tepkiler üzerine YouTube’dan kaldırıldığını bildirdi.

“YARATICI VİDEOLAR BUNLAR”

Fundacion Leizaola Sözcüsü Jose Antonio Dorronsoro ise projeyi savundu. Dorronsoro, “Bunlar genç bir seyirci kitlesine yönelik, yaratıcı videolar” dedi.

Tepki çeken videoların ilkinde genç bir erkek Euskera eğitimi veren bir okula gidiyor. Cüretkar bir kadın, kendisini içeri alıyor. İkili yatak odasına gidiyor ve soyunuyor. Kadın, sözlü sınava tabi tuttuğu genci, sorularını bilememesi üzerine sinirlenerek dışarı atıyor.

İkinci videoda ise iki erkek kadınlarla olan maceralarını konuşuyor. Erkeklerden biri, birlikte olduğu kadını “kötü bir alışkanlık gibi” terk ettiğini söylüyor. Arkadaşı da “Kadınlar zaten bunun içindir” diye cevap veriyor. Bu diyalogu duyan genç bir kadın da ikiliden intikam alıyor.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sürü bağışıklığı ne zaman olacak? Uzman isim tarih verdi