İspanyol sanatçı sahnede hayatını kaybetti

Orquesta SuperHollywood adlı orkestranın baş dansçısı ve koregrafı Joana Sainz, İspanya'daki Las Berlanas kasabasındaki gösteri esnasında hayatını kaybetti.

02 Eylül 2019, Pazartesi 12:18 Son Güncelleme:
A A

Bin kişinin izlediği havai fişek gösterisi esnasında fişekleri fırlatan alet arızalandı. Aletin demir parçalarından biri Sainz'in karnına saplandı.

Madrid'in kuzeybatısındaki Castilla'ya bağlı Las Berlanas kasabasında yaşanan olayda Joana Sainz sahneden bilincini kaybetti. Apar topar sahne perdesi indirildi ve sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı.

Bilinci kapalı şekilde hastaneye götürülen Sainz kurtarılamadı. Orquesta SuperHollywood grubunun 15 üyesinden biri olan sanatçı 30 yaşındaydı.

Olay sonrası orkestranın beraber çalıştığı ajans 'Prones 1SL'nin yetkilisi Isidro Lopez, son 6 senedir aynı roket ve fişek takımının kullanıldığını, şimdiye dek 2 binden fazla fişek atılmasına rağmen ilk kez böyle bir olay yaşadıklarını anlattı. Lopez, "Prones ailesi bütün ortakları, sanatçıları ve arkadaşlarıyla beraber Joana Sainz'in kaybı için çok üzgün ve baş sağlığı diliyor" dedi.


posta.com.tr


Sıradaki haber yükleniyor...