İspanyollar Engin Akyürek için 'Erik Dalı' oynadı

İspanyollar Engin Akyürek için 'Erik Dalı' oynadı

İspanyollar Engin Akyürek için 'Erik Dalı' oynadı. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu kaleme aldı. İşte o yazı...

18 Ekim 2018, Perşembe 08:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türk hayranlarının Engin Akyürek için neler yaptığını bilmiyorum. Ancak oyuncunun Arjantin, İspanyol ve Uruguaylı fanlarının paylaşımlarından bilgim var. Çünkü her paylaşımda beni de etiketliyorlar. 

Şimdiye kadar Akyürek’in adı ve fotoğrafı olan afiş, döviz, pankartlarla fotoğraf çektiren hayranlarının son jesti süperdi. 

Siyah etek veya pantolon üzerine siyah askılı tişört giyen, bellerine kenarlarında sarı liralı yemeni bağlayan İspanyol kadınlar, Akyürek’e doğum günü hediyesi için geçmiş kamera karşısına... İçlerinden biri, “İspanyol hayranların sana bunu armağan etmek istiyor” dedikten sonra başlıyorlar dansa... ‘Erik Dalı’ eşliğindeki danslarından belli, İspanyol kadınların bu amaçla ders bile aldığı... 

Akyürek hayranları bunları yaparken, Fahriye Evcen ve Murat Yıldırım fanları da boş durmadı. Onlar da iki oyuncunun başrolünü paylaştığı ‘Sonsuz Aşk’ın İspanyol televizyonlarında yayınlanan ilk Türk filmi olduğunu yazıp, sordu, “Bu haber değil mi?” diye…  

 ‘Sonsuz Aşk’, ‘Amor Sin Fin’ adıyla İspanya’da yayınlandı ve 2 milyon 157 bin izleyici, yüzde 16.1 reytingle birinci oldu. 

GÜNÜN SÖZÜ

“İhtiyaçtan kumar oynayan kaybetmeye mahkumdur.”  

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ebru Şallı'yı yıkan ölüm haberi