Isparta Millet Kıraathanesi açıldı

Isparta Millet Kıraathanesi açıldı

Isparta Millet Kıraathanesi açıldı

21 Mart 2019, Perşembe 13:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA'da Millet Kıraathanesi törenle hizmete girdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla tüm Türkiye'de açılmaya başlayan ve vatandaşların kullanımına sunulan Millet Kıraathanesi, Isparta'da eski Milli Eğitim Müdürlüğü tarihi binasında hizmet vermeye başladı. 24 saat vatandaşlara hizmet verecek olan Millet Kıraathanesi; Vali Ömer Seymenoğlu, TBMM Başkanvekili ve AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz'ün birlikte kurdele kesmesiyle hizmete girdi. Millet Kıraathanesi'nde çalışma ve internet erişim odaları, el sanatları, robotik kodlama, içerik oluşturma ve 3 boyutlu yazıcı geliştirme/modelleme atölyelerinin yanı sıra yemekhane bölümü bulunuyor.
Millet Kıraathanesi'nin bölümlerini gezen, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Seymenoğlu ve milletvekilleri öğrencilerin yaptığı robotik kodlama ürünleri ve 3 boyutlu yazıcılarla oluşturulan modelleme çalışmalarını yakından inceleyerek öğrencilerle sohbet etti.
TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ HİZMET VERECEK
Vali Ömer Seymenoğlu, "Millet Kıraathanemizin bir bölümünde robotik kodlama ve 3 boyutlu yazılım odalarımız var. Burada tamamen öğrencilerimizin, gençlerimizin gelip merak duydukları alanlarda, teknolojik imkânlardan öğretmenleri öncülüğünde faydalanmalarını ve teknolojiyi akılcı kullanmalarını arzuladık. Millet Kıraathanemizin diğer bölümünü öğrenci ve gençlerimizin okuma, araştırma merakına yönelik olarak düzenledik" dedi.
TBMM Başkanvekili ve Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, "Millet Kıraathanesi çok güzel oldu, hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bugün burayı gezen herkes bunun ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu anlıyor. Isparta'daki tüm öğrencilerimizin faydalanabileceği bir yer, öğrencilerimiz zaten gün boyu çay, su ve akşamları çorba servisi gibi imkânlara da sahip olacaklar" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Isparta'da motosiklet hırsızı yakalandı