Ispartalılardan türkü dolu gece

Ispartalılardan türkü dolu gece

Ispartalılardan türkü dolu gece

27 Mayıs 2019, Pazartesi 11:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ispartalılar Gecesi'nde türkü ziyafeti yaşandı. Antalyalılar, Isparta'nın sevilen sanatçısı Musa Taş'ın seslendirdiği Teke yöresi türküleriyle doyasıya eğlendi.

Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri, hemşehri derneklerinin düzenlediği etkinliklerle devam ediyor. İftar sonrası Antalyalıların buluşma noktası haline gelen Karaalioğlu Parkı'nda Antalya Ispartalılar Derneği'nin düzenlediği programda türkü dolu bir gece yaşadı.

ISPARTALILAR DOYASIYA EĞLENDİ

Isparta'nın sevilen sesi, Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Taş'ın sahne aldığı geceye katılanlar sevilen türkülere eşlik etti. Birbirinden güzel Teke Yöresi ezgileri ile birlikte büyük ozanların 'Telli Turnam', 'Mihriban' gibi parçalarını da seslendiren sanatçı beğeniyle izlendi. Taş'ın Mustafa Kemal Atatürk için söylediği 'Sarı Saçlım Mavi Gözlüm' eseri ise izleyenlerden büyük alkış aldı.

AKGÜN'DEN ISPARTA'YA DAVET

Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu ve Ispartalılar Derneği Başkanı Deniz Akgün, “Isparta, Burdur, Antalya kısacası Teke Yöresi diye adlandırdığımız bu bölgenin insanı olarak kültürümüzden, türkülerimize birçok benzer değere sahibiz. Bu değerleri koruyup yaşatmak için hemşerilerimizle bir arada olmak için dernek olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bizleri bu güzel akşamda en iyi şekilde ağırlayan değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek'e ve bizleri yalnız bırakmayan siz değerli vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi Isparta'da lavanta zamanı, gül zamanı ve zambak zamanı, Antalya'da sıcaklar başladı. Sıcak havadan bunalan herkesi Isparta'mızın serin ve gül kokan tertemiz havasına davet ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder