İsrail terör listesine aldığı Filistinli medya kurumunu kapattı

İsrail'in terör listesine aldığı Elia for media isimli medya kurumunu kapattığı bildirildi

19 Nisan 2018, Perşembe 13:32
A A
İsrail terör listesine aldığı Filistinli medya kurumunu kapattı
İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te birkaç gün önce terör listesine aldığı Elia for media isimli medya kurumunu kapattığı bildirildi.

Elia for media Müdürü Ahmed es-Safedi, İsrail güçlerinin kurumun kapısına İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman'ın imzası bulunan kapatma kararını astığını belirtti.

Genelde Kudüs'te bir kurumu kapatma kararının İç Güvenlik Bakanlığı ya da emniyet tarafından verildiğine işaret eden Safedi, böyle bir kararın Savunma Bakanlığından gelmesinin "alışılmadık" olduğunu söyledi.

Kurumun kapatılmasını kınayan Safedi, bunun İsrail'in Kudüs'teki gerçekleri yansıtan kurumları susturma çabası olduğunu savundu.
 

"Bu kabul edilemez. Tutumumuzu ifade etme hakkımız var"


İsrail'in, Kudüs'teki kurumları kapatarak bunların, Batı Şeria'ya taşınmasını planladığını ifade eden Safedi, "Bu kabul edilemez. Tutumumuzu ifade etme hakkımız var. Kapatılma kararı için ortada bir gerekçe yok." dedi.

İnternet sitesinde yer alan açıklamada kurumun, "Kudüslü gençlerin kabiliyetlerini artırma, ulusal kültür ve bilincini güçlendirme ve kendilerini geliştirme imkanı sunma amacı taşıdığı" ifade ediliyor.

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, pazartesi günü sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Doğu Kudüs'teki Elia for media isimli kurumun, terör örgütü ilan edildiğini belirtmiş, "kararın İsrail İç İstihbarat Servisi Şin Bet'in kurumun, gençlik merkezi olarak görünmesine rağmen gençleri terör için eğittiği ve teröre destek verdiği yönünde ulaştığı bilgiler üzerine alındığını" iddia etmişti.

İsrail, geçen yıllarda Doğu Kudüs'te onlarca basın kurumunu kapatmıştı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.