'İsrail'inki savunma değil soykırım'

'İsrail'inki savunma değil soykırım'

Uruguay Dışışleri Bakanlığı'nın İsrail saldırılarını 'Savaş suçu' nitelendirip kınamasından sonra Devlet Başkanı Jose Pepe Mujica da İsrail'in Gazze'de bir Birleşmiş Millet okulunu bombalamasının savunmayla ilgisi olmadığını, bunun 'Soykırım' olduğunu söyledi

05 Ağustos 2014, Salı 10:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Uruguay Devlet Başkanı Jose Pepe Mujica, ülkesinde yayınlanan El Pais gazetesine "Hastanelerin, çocukların ve yaşlıların üzerine bomba yağdırılırsa bu bana soykırım gibi gözükür" açıklaması yaparak İsrail’i sert dille kınadı.

Mujica, kendisine yöneltilen "Benjamin Netanyahu’nun kendisini ve ülkesini savunma hakkına inanıyor musunuz?" sorusuna "Herkesin kendini savunma hakkı vardır. Ancak bazı şeyler bu savunma şeklinin içine girmez" yanıtını verdi. Devlet Başkanı Jose Pepe Mujica, Ortadoğu’daki gelişmelerden çok endişeli olduğunu belirterek "Her zaman en savunmasız olanlar en fazla acı çekenlerdir" dedi.

Arjantin Dışışleri Bakanlığı İsrail’in BM okulunu bombalamasını yayınladığı bir bildiriyle kınadı. "Gazze Şeridi’ndeki Birleşmiş Milletler tesisleri sivilleri askeri saldırılardan koruyan son kalelerdir" denilen bildiriden, saldırının sorumluların bir an önce adalet önüne çıkartılması istendi.

Canan KAYA/BUENOS AIRES, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Polonya'da eşcinsellerin evlat edinmesi yasaklanıyor