İşsizlik maaşı ne zaman yatacak?

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak?

31 Mayıs Cuma akşamından itibaren 9 günlük bayram tatiline giriliyor. Kamu kurumları, bankalar ve birçok özel kuruluş kapalı olacak. Bu nedenle işsizlik maaşı alanlar maaşların ne zaman yatacağını sorguluyor.

30 Mayıs 2019, Perşembe 16:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ramazan Bayramına çok az bir süre kaldı, bayram tatili içinse sayılı saatlerin içerisindeyiz. Milyonlarca çalışan 9 günlük bayram tatiline giriyor. İşsiz vatandaşların gözü kulağı ise işsizlik maaşlarında... 9 günlük tatil nedeniyle işsizlik maaşlarının ne zaman yatacağı gündem olmuş durumda... işte detaylar...

İŞSİZLİK MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yazılı açıklamasında, Ramazan Bayramı’nın 4 Haziran’a denk gelmesi nedeniyle 5 Haziran’da ödenmesi gereken işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneğinin ödeme gününün 31 Mayıs’a alındığını kaydetti. Bu sayede işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneğinden yararlananların, ödemelerini bayram öncesi alabileceğini belirten Selçuk, halkın her zaman yanlarında olduklarını vurguladı. Bakan Selçuk, ayrıca nüfus cüzdanlarıyla PTT şubelerine başvurularak, ödemelerin alınabileceğini kaydetti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Samsun'da eski kocası tarafından darbedilen kadının tek bir isteği var