İstanbul 17 milyon, futbolsever 5106!

Türkiye-Gana maçı tribünde tam bir hayal kırıklığı yarattı

15 Ağustos 2013, Perşembe 11:05
A A

Gana ile oynanan milli maç için 5 bin 106 bilet satılabildi. Bir o kadar da sponsor davetiyesi dağıtılınca, 76 bin kişilik Olimpiyat Stadı'nda 10 bin kişilik bir taraftar topluluğu oluştu.

Karşılaşmanın, tatil dönemine denk gelmesi ve açık kanaldan  yayınlanması nedeniyle ilgi çok azdı. Mücadelenin ulaşım sorunları bulunan Olimpiyat Stadı’nda oynatılması da tribünlerin boş kalmasına neden oldu.

Tam 76 bin 92 kişi kapasiteli olan Olimpiyat Stadı’na bilet alarak giden futbolsever sayısı sadece 5 bin 106’ydı. Sponsorların dağıttığı yaklaşık 5 bin adet ücretsiz bilet sayesinde tribünde küçük de olsa taraftar toplulukları oluşabildi. Karşılaşmayı yaklaşık 10 bin civarında futbolsever izledi.

FUTBOLCULAR DA ŞAŞIRDI

Tribünlerdeki boşluğun futbolcuların kontsantrasyonunu da etkilediği gözlendi. Karşılaşma öncesi saha zeminini incelemek için yeşil çimler üzerine çıkan Abdullah Avcı’nın öğrencileri tribünleri uzun uzun izledi. İstanbul’da yaşayan Gana vatandaşları da ülkelerinin milli takımını desteklemek için Olimpiyat Stadı’ndaki yerini aldı.

FANATİK

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.