İstanbul 4. Tasarım Bienali 22 Eylül-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek

İstanbul 4. Tasarım Bienali, 22 Eylül-4 Kasım tarihleri arasında İstanbul’la buluşmaya hazırlanıyor

11 Nisan 2018, Çarşamba 14:21
A A
İstanbul 4. Tasarım Bienali 22 Eylül-4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek
Bu sene “Okullar Okulu” temasıyla izleyeceğimiz İstanbul 4. Tasarım Bienali, daha önce hiç olmadıkları kadar bilgili olan insanları, hayat boyu öğrenme ilkesini, ezberlenmiş çarpım tablolarını, insanlar ile öğrenen makineleri, insan yetilerini Jan Boelen küratörlüğünde çeşitli eğitim stratejilerinden faydalanarak mercek altına alacak; bilginin, tasarımın ve küreselleşmenin günümüz İstanbul’u ve ötesinde oynadığı rolü irdeleyecek.

Bu sene dördüncüsü düzenlenen 2018 İstanbul Tasarım Bienali önceki bienallerin mirası üzerine ekledikleriyle yeniden doğmayı, kendini icat etmeyi hedefliyor.

Bienal sergileri; İstiklal Caddesi’ni birbirine bağlayan Akbank Sanat, Yapı Kredi Kültür Sanat, Pera Müzesi, Arter, Salt Galata ve Studio X İstanbul’da gerçekleşecek ve 3,5 kilometrelik bir yürüyüş rotası sunacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.