İstanbul'a kar ne zaman gelecek?

İstanbul'a kar ne zaman gelecek?

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul'da gece saatlerine kadar sürmesi beklenen kuvvetli sağanak yağışlara karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi.  Yağmur etkili olacak, peki İstanbul'a kar yağacak mı? Peki, İstanbul'da sıcaklıklar ne zaman düşecek? İstanbul'da beklenen kar yağışı ne zaman kendini gösterecek? İşte İstanbul'daki kar yağışıyla ilgili tahminler... 

20 Kasım 2017, Pazartesi 10:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
19 Mayıs Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kahraman, "Doğu Avrupa'dan Balkanlar'a, oradan da Türkiye'ye sarkacak kutupsal hava kütlesi ile birlikte bu hafta sıcaklıklar tüm yurtta mevsim normallerinin altına düşüyor" dedi. Pek çok bölge için sezonun şimdiye kadarki en soğuk havasının yaşanacağını belirterek Kahraman, "Kış lastikleri kullanılacak bir hava, insanları kapalı mekanlara kapatacak, salgın hastalıkları artırabilecek bir hava" uyarısında bulundu.
 

'HEMEN HER YER KAR GÖRECEK'


Soğuk hava kütlesiyle beraber yağışın da geleceğini belirten Kahraman, "Kıyılar, batı bölgeler ve güneydoğu hariç hemen her yer kar görecek. Yağış miktarı Iç Anadolu ve kısmen Ege'de az, Marmara, Akdeniz, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da mevcut kuraklığı kıracak kadar olmasa da fazla. Karadeniz ve Akdeniz kıyılarında rüzgar zaman zaman kuvvetli. Bu soğuk ve yağışlı havanın ardından ise bir müddet kuru bir döneme giriyoruz. Ay sonunda sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi muhtemel" açıklamasını yaptı.

 
'İSTANBUL'DA 6-7 DERECE GÖRÜLEBİLİR'


İstanbul'da bu gece baslayacak yağmurun salı günü ilk saatlere kadar aralıklı olarak süreceğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kahraman, "Sıcaklıklar hissedilir derecede azalacak. Salı sabahı şehir merkezi 6-7 dereceyi görebilir" dedi.


BÜNYAMİN SÜRMELİ: ERKEN KAR YAĞIŞI OLASILIĞI VAR 


CNN TÜRK Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli canlı yayında özellikle Kasım ayının 20'sinden itibaren soğuk ve sert havanın geleceğini aktardı. İstanbul'un yüksek kesimlerinde şu an için kar yağışı olasılığının söz konusu olabileceğini aktardı. 'Erken bir kar yağışı söz konusu olabilir' diyen Sürmeli, 'Bu sıcaklık düşüğü ile şu an kar yağışı görülüyor ama sistemin hareketlerine de bakacağız' dedi. 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Herkes seferber oldu! 14 yaşındaki 2 çocuk her yerde aranıyor