İstanbul Beşiktaş'taki patlama sonrası hükümetten ilk açıklama

İstanbul Beşiktaş'taki patlama sonrası hükümetten ilk açıklama

İstanbul Beşiktaş'taki çifte patlama sonrası hükümetten ilk açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi

10 Aralık 2016, Cumartesi 22:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada İstanbul'da meydana gelen patlamayla ilgili, “Saldırının hedefi Çevik Kuvvet polisleri oldu. Bombalı bir araç olduğu değerlendiriliyor. 20'ye yakın yaralımız var. Şehit sayısı konusunda bilgimiz yok” şeklinde konuştu.
İKİ AYRI PATLAMA İDDİASI


İki ayrı patlamanın olduğunu yönünde bilgiler geldiğini belirten Soylu, "Beleştepe denilen, stadın üzerinde maç seyredilen tepede olduğu yönünde. Bu bilgiler teyide muhtaç. Çevik Kuvvet otobüsüne yönelik bir saldırı. Orası kalabalık bir alan, Bursaspor taraftarı tahliye olduktan sonra yapılmış bir şey." ifadelerini kullandı. İstanbul Beşiktaş'ta patlama: 29 şehit


BAKAN SÜLEYMAN SOYLU'DAN İKİNCİ AÇIKLAMA


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'a gelerek patlamayla ilgili ikinci bir açıklama yaptı. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "İki patlama oldu. Bir tanesi stadın yanında diğeri de Maçka parkında. Maçka parkındakinin canlı bomba olduğu değerlendiriliyor" ifadelerini kullandı. 

BAŞBAKAN, İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN BİLGİ ALDI  


Başbakan Binali Yıldırım'ın Vodafone Arena'daki patlamayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Valisi Vasip Şahin'den bilgi aldığı bildirildi.
 

EL CEZİRE 15 ŞEHİT OLDUĞUNU İDDİA ETTİ


El Jazeera'nin iddiasına göre 15 şehit olduğu, bu sayının artabileceği kaydediliyor

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu