İstanbul'da Reina'daki saldırıda ölen Lübnan vatandaşı Elias Wardini toprağa verildi

İstanbul'da Reina'daki saldırıda ölen Lübnan vatandaşı Elias Wardini toprağa verildi

İstanbul Reina'da gerçekleşen saldırıda hayatını kaybeden Elias Wardini, Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki törenle uğurlandı. Törende Wardini'nin kardeşi tabuta sarılıp gözyaşı döktü

03 Ocak 2017, Salı 22:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İstanbul'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Lübnanlılardan Elias Wardini ve Heykel Müsellem son yolculuklarına uğurlandı. Başkent Beyrut'un Eşrefiyye Mahallesi'ndeki Sayde Kilisesi'nde düzenlenen cenaze törenine Wardini'nin ailesi ve yakınları ile Yolsuzlukla Mücadele Bakanı Nikola Tuveyni, hükümetten ve güvenlik birimlerinden temsilciler katıldı. 

Törende, Wardini'nin tabutu bando, top atışları ve alkışlar eşliğinde kilisenin avlusuna getirildi. Kilisedeki töreni Beyrut Ortodoks Metropoliti İlyas Avde gerçekleştirdi.


 

KÜÇÜK YAŞTA ANNE VE BABASINI KAYBETMİŞTİ


Erken yaşta anne ve babasını kaybeden Wardini'nin kız kardeşleri törende yakınlarının yardımıyla ayakta durmaya çalışırken, zaman zaman tabuta sarılarak ağladı. Wardini'nin cenazesinin kiliseden çıkarılmasının ardından havai fişekler atıldı.

Ayrıca, İstanbul'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Müsellem'in cenazesinin de Lübnan Dağı'nın Şuf bölgesindeki Bireh kasabasında defnedildi.

İstanbul'da Reina'da gerçekleştirilen terör saldırısında üç Lübnanlı hayatını kaybetmiş, ikisi ağır 6 Lübnanlı da yaralanmıştı.

Kardeşinin cenazesine son kez dokunan Wardini'nin kız kardeşi cenaze taşınırken elinde 'Hiçbir zaman unutmayacağız' yazan bir pankartla yürüdü.


Spor antrenörü olarak çalışan Elias Wardini Instagram hesabından tatile geldiği İstanbul fotoğrafları paylaşmıştı.


Reina'daki saldırıda ölen Lübnanlı Elias Wardini'nin ailesi acı haberle yıkıldı
İsim isim Reina'daki saldırıda hayatını kaybedenlerin kimlikleri

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hastaların yağ dokularıyla dans eden plastik cerrahi uzmanı büyük tepki topladı