İstanbul'da silahlı çatışma: Yaralılar var

İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acili önünde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 5 kişi yaralandı

A A
İstanbul'da silahlı çatışma: Yaralılar var
Olay, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi acili önünde saat 18.00 sıralarında meydana geldi.

İddiaya göre, beyaz bir otomobil ile hastane girişine gelen kişiler, bahçede bekleyen bir grup hasta yakınına pompalı tüfekler ile ateş açtılar. Hasta yakınları ise yanlarında bulunan tüfek ile karşılık verdi.

YARALILARIN DURUMU İYİ


Çıkan çatışmada hasta yakını Erol Can Yelküren, Emrah Şişman ve hastane personeli Adem İmaj hafif yaralandı. Yaralılara çevredekiler tarafından hastane aciline götürüldü. Burada müdahale edilen yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

ARALARINDA HUSUMET OLDUĞU ÖĞRENİLDİ


Otomobil ile gelen grup içerisinden yaralanan diğer kişi ise, arkadaşları tarafından otomobile bindirilerek götürüldü. Silahlı çatışmanın yaşandığı iki grup arasında husumet olduğu öğrenildi.

Olay yerine özel harekat ve çevik kuvvet polisleri sevk edildi. Ekipler hastane çevresinde güvenlik önlemi aldı. Olay yeri inceleme ekipleri ise hastane önünde çalışma yaptı.

Hastane penceresi ile tabelasına fişekler ve hastane önünde park halindeki bir ambulansa saçmalar isabet ettiği görüldü.

'OLAY 7-8 DAKİKA SÜRDÜ'


Bir görgü tanığı; "Buraya iki tane araba geldi. Birbirlerine sıkmaya başladılar. Biz kaçtık. Olay 7-8 dakika sürdü. Dışarda yaralananlar oldu, onlarda da bir yaralı vardı. Duyduğuma göre iki aile arasında husumetten kaynaklanmış." dedi.

Bir başka görgü tanığı da; "Ben acilde kan veriyordum. Bir anda çatışma seslerini duydum. İçeri girdiğimde olay oldu. Yukarıda bir araç durdu. Arabadakinde pompalı vardı, onlarda da iki pompalı vardı. Karşılıklı birbirlerine ateş ettiler. Yaklaşık 5 dakika sürdü çatışma. Bir hastane personeli alnından yaralıydı. İçeriye götürdüler. Onlardan da iki yaralı vardı. Araçtan ateş edenler de bir yaralıyı arabalarına koydular. Hasta yakınları ile dışarıdan gelenler kavga etti." diye konuştu.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA


İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi önünde 5 kişinin yaralanması ile sonuçlanan silahlı olaya karışan taraflara ilişkin yazılı açıklama yaptı. 

Açıklamada, tarafların bir gün önce trafikte yol verme nedeniyle tartıştıkları, bugün ise hastanenin önünde tesadüfen karşılaştıkları, olayın bunun neticesinde meydana geldiği belirtildi. 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“23.10.2017 günü trafikte yol verme yüzünden çıkan tartışma sonucunda olaya karışan taraflar, 24.10.2017 günü saat 17.30 sıralarında  Selimiye Mahallesi Tıbbiye Caddesi üzerinde bulunan Siyami Ersek Kalp ve Damar Hastanesi önünde tekrar karşılaşmış ve aralarında çıkan sözlü tartışma sonrasında yanlarında bulunan pompalı tüfek ile birbirlerine ateş etmişlerdir. Olaya karışan şüphelilerden 3 kişi ayaklarından yaralanmış olup tedavileri değişik hastanelerde devam etmektedir.  

Olay sırasında yoldan geçerken yaralanan 2 kişi ise ayakta yapılan tedavileri sonrası taburcu olmuşlardır. Ayrıca hastane önünde bulunan ambulans aracında ve hastane penceresinde zarar meydana gelmiştir. Emniyet birimlerince olay yerinde ele geçen deliller muhafaza altına alınmış olup olayla ilgisi bulunduğu tespit edilen firari şüphelilerin aranmasına ve diğer delillerin temini noktasında araştırmalara devam edilmektedir.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yağmur hem sevindirdi hem üzdü