İstanbul’da usulsüz çakar denetimleri! Ceza yağdı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’un birçok noktasında usulsüz çakar kullanan araçlar ve emniyet şeridi ihlalleri yapan araçlara yönelik denetimler yaptı Denetimler kapsamında usulsüz çakar kullanan sürücülere ceza yazıldı.

09 Mart 2018, Cuma 19:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
DENETİM YAPILDI

DENETİM YAPILDI

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, D - 100 karayolu Göztepe Mevki’inde usulsüz çakar kullanımı ve bulundurulması ile emniyet şeridini ihlal eden araçlara yönelik denetim yapıldı. 

CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Yapılan denetimlerde usulsüz çakar taktıran sivil araçlara cezai işlem uygulandı. Polis ekipleri ayrıca meslektaşlarını da durdurup göreve gidip gitmediğini kontrol etti.

EMNİYET OTOPARKINA ÇEKİLDİ

EMNİYET OTOPARKINA ÇEKİLDİ

Denetimler kapsamında Haliç Köprüsü girişinde kurulan noktada usulsüz çakar takan araçlar durduruldu. Belediyeye taşeron olarak çalıştığı öğrenilen ve usulsüz çakar tertibatı bulunan araca ceza kesilerek, emniyet otoparkına çekildi.

Öte yandan, trafik kurallarını ihlal eden diğer araçlar da durduruldu. Kask takmadan motosiklet kullanan bir sürücüye de ceza kesildi.

ÇAKARLI ARAÇ DENETİMİ

ÇAKARLI ARAÇ DENETİMİ

Basın Ekspres Yolu Atatürk Havalimanı istikametinde kurulan kontrol noktasında ekipler tarafından çakarlı araç denetimleri yapıldı.

Polis araçlarının da aralarında olduğu araçlar durdurularak kontrolleri yapıldı.

POLİSLER TEK TEK DURDURDU

POLİSLER TEK TEK DURDURDU

Tem Otoyolu Etiler yol ayrımında kurulan denetim noktasında da polis ekipleri, çakar lambası bulunan araçları tek tek durdurdu. 

Sürücülerin kimliklerini kontrol eden polis ekipleri araçların içindekilerin emniyet personeli olduğunun anlaşılması üzerine araçlara herhangi bir işlem yapılmadı.

Polis ekipleri ayrıca meslektaşlarını da durdurup göreve gidip gitmediğini de kontrol etti.

BAZI SÜRÜCÜLER UYARILDI

BAZI SÜRÜCÜLER UYARILDI

Öte yandan trafiği tehlikeye sokan bazı araçlar ise durdurularak uyarıldı.

Cengiz ÇOBAN-Hasan YILDIRIM-Mehmet İlkay ÖZER-İhsan YALÇIN-Hakan KAYA-Harun UYANIK/İSTANBUL,(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli’de görüldü! Dev gibi… 'Koca engerek'