İstanbul'daki servis patlamasında yaralanan genç kız: Öleceğimi sandım

Bir üniversitenin ring servisinde meydana gelen patlamada yaralanan İrem Öztürk, yaşadığı dehşet dolu anları anlattı

28 Nisan 2017, Cuma 10:11
A A
İstanbul'daki servis patlamasında yaralanan genç kız: Öleceğimi sandım
İstanbul Tuzla’da bulunan bir üniversitenin öğrencilerini Kadıköy’e getiren servis aracında önceki gün seyir halindeyken bir patlama meydana geldi. Araçta bulunan 7 öğrenci ve servis şoförü yaralanırken polis olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. 
 

ARAÇ İÇERİSİNDE ÇİVİ VE DEMİR PARÇALARI


Vatan'dan Ceylan Sever'in haberine göre; İlk incelemelerde araç içerisinde çivi ve demir parçalarının bulunması akıllara parça tesirli bomba ihtimalini getirdi. Görgü tanıklarının da araç kalkmadan önce bir kişinin gelip el valizini bırakarak biraz sonra geleceğini söyleyip ayrıldığını iddia ettiler. Polis bu valizi bırakan kişinin peşine düşerken bölgedeki tüm güvenlik kameralarını topladı. Olay günü liselerarası müzik yarışması olduğu için okulun çok kalabalık olduğu belirtilirken polis bu yarışma için kampüse gelen kişileri de inceleme altına aldı.
 

"ÇANTAYI GÖRDÜM AMA..."


Yaşanan patlamada Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2. sınıf öğrencisi İrem Öztürk, kolundan, bacağından ve yüzünden yaralandı.

Yaşadığı anları hastane odasında  anlatan  İrem Öztürk, hala dehşet içindeydi:

 “Minibüsün girişinde arkada arkaya sıralı 3 tekli koltuk vardı. Bindiğimde ikinci sıraya oturmak istedim. Ama bir çanta gördüm, öğrencilerden birinin kendine yer tuttuğunu düşünüp arkaya geçtim. Servis kalktıktan 20-25 dakika sonra bir patlama sesi duydum. Yüzüme ateş vurdu bir sıcaklık hissettim. Ne olduğunu anlayamadım elimi yüzüme sürünce kan olduğunu fark ettim. Kendimi dışarı attım. Bacağımdan bir demir parçası çıkardım” dedi.
Sıradaki haber yükleniyor...