İstanbul Emniyeti'ne araçla daldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde bulunan barikatları kullandığı araçla aşan Serkan O. nöbetçi polisler tarafından ateş açılarak durduruldu. Polis memuru Serkan O.'nun, görevli olduğu İzmir'de de bir askeri liseye girmeye çalıştığı ortaya çıktı

16 Ağustos 2013, Cuma 09:54
A A

İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde dün gece saat 03.00 sıralarında yaşanan olayda, Emniyet Müdürlüğü önüne gelen bir otomobilin sürücüsü polisin "dur" ihtarına uymayarak bariyerleri aştı.

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer10736","10736","201308","10736-1.jpg");

Hassas Yerleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde görev yapan nöbetçi polisler havaya ve araca doğru ateş açarak sürücüyü durdurmaya çalıştı. Açılan ateş sonucu mermilerden bazıları otomobilin lastiklerine , 5 mermi ise aracın gövdesine isabet etti. Lastikleri patlayan otomobil vergi dairesi önündeki kaldırıma çarparak durdu.

Gözaltına alındığı sırada başını yere çarparak yaralanan kişinin İzmir'de Karabağlar Polis Merkesi'nde görev yapan polis memuru Serkan O. olduğu öğrenildi. Psikolojik problemleri bulunduğu ileri sürülen Serkan O.'nun Emniyet Müdürlüğü önüne gelmeden önce Bahçelievler'de de bir kazaya karıştığı belirtildi.

"ÇAPKIN'I GÖRMEYE GELDİM"

Serkan O.'nun yaşanan olaydan bir süre önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü haber merkezini arayarak İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'la görüşmek istediğini söylediği öğrenildi. Telefonda konuştuğu görevli memurlara beyin ameliyatı geçirdiğini ve psikolojik sorunlarının bulunduğunu söylediği öğrenilen Serkan O.'nun İzmir'de derdini kimseye dinletemediği için İzmir eski Emniyet Müdürü Çapkın'la görüşmek istediğini söylediği öğrenildi.

OTOMOBİL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BAHÇESİNDE İNCELENDİ

Öte yandan Serkan O.'nun otomobili olay sonrası İstanbul Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilerek inceledi. Otomobilin gövdesindeki kurşun izleri dikkat çekti.

İZMİR’DE DE ASKERİ LİSEYE GİRMEK İSTEMİŞ

İzmir’de Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olan ve beynindeki rahatsızlıktan dolayı iki kez ameliyat geçiren polis memuru Serkan O.’nun bir süredir raporlu olduğu öğrenildi.

Serkan O.’nun dün de Ankara Emniyet Müdülüğü’ne girmeye çalıştığı, çevresinde ulusalcı bir görüşe sahip olmasıyla tanındığı öğrenildi. Serkan O.’nun bir süre önce de İzmir’deki Maltepe Askeri Lisesi’ne girmek istediği, ancak bunun engellendiği belirtildi.
DHA

  

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.