İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi başvuru şartları nelerdir?

İstanbul Esenyurt Üniversitesi 11 öğretim ve araştırma görevlisi alacak. İlan bugün yayımlanırken son başvuru tarihi 28 Mart olarak belirlendi. Peki, İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi başvuru şartları nelerdir?

14 Mart 2019, Perşembe 17:25 Son Güncelleme:
A A
İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi başvuru şartları nelerdir?

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğü bugün bir ilan yayınlayarak "Üniversitemizin aşağıdaki tabloda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına yapılacak atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına ilişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre öğretim görevlileri ve araştırma görevlileri alınacaktır." diye belirtti. Bu ilan sonrası şartlar ve başvuruların nasıl yapılacağı araştırılmaya başlandı.

Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı resmi Gazete’ de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki şartları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir. Öğretim Elemanı kadrosuna başvuracak adayların. Başvuracak adayların başvurularını dilekçe ekinde nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim belgesi, Lisans not ortalamasını gösterir belge (Transkript), ALES ve Yabancı Dil belgelerinin fotokopileri ile birlikte ilanın Resmi Gazete’ de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta ile ilgili Fakülte ve Yüksekokullara iletilecektir.

DETAYLARA ULAŞMAK İÇİ TIKLAYINIZ

* ALES: Doktora veya tıpta uzmanlık eğitimini tamamlamış olanlar ile Yükseköğretim Kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlar ALES’ ten muaf olup, muafiyetten yararlanmayı talep edenlerin bu durumlarını dilekçe ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

* YABANCI DİL SINAV PUANI: Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (YÖKDİL-YDS-KPDS-ÜDS) veya ÖSYM’ce eşdeğerliliği kabul edilen Uluslararası Yabancı Dil Sınavından (TOEFL-FCE-CPE-CAE) puan muadili bir puan almış olmak.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye yıllarca bu villayı konuştu! Şimdi satılık...