İstanbul Hava Harp Okulu'nda sınavlar iptal edildi

İstanbul Hava Harp Okulu'nda darbe girişimi ve sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle sınavlar iptal edildi. Bunun üzerine Anadolu'nun çeşitli illerinden sınava gelen öğrenci adayları, uzun süre bilgi almak için kapıda bekledi

18 Temmuz 2016, Pazartesi 09:38
A A
İstanbul Hava Harp Okulu'nda sınavlar iptal edildi

Yeşilköy'de bulunan İstanbul Hava Harp Okulu’nda Özel Harekat polisleri sabah saatlerinde arama yaptı. Sınava girmek için Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen öğrenci adayları ve veliler okul kapısında zırhlı polis ekiplerini görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Sınavların iptal edilmesi nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen öğrenci ve veliler, gerekli bilgilendirmenin yapılmadığını iddia etti. Sınavın iptal edildiğini gece yolda öğrendiğini ifade eden bir öğrenci adayı, "Kayseri’den geldim sınav için. Sınavın iptal olduğunu söylediler. Sınavın ne zaman yapılacağı konusunda bir tarih vermediler. Gece saatlerinde Hava Harp Okulu’ndan mesaj geldi ancak biz yoldaydık" diye konuştu.

Sınavların ne zaman yapılacağına ilişkin bilgi verilmediğini ifade eden bir başka öğrenci adayı ise "Manisa’dan geldik bizde. Askeri lise mülakatları için gelmiştik. Ancak mülakatlar ertelenmiş. Gün de vermiyorlar. Biz döndükten sonra giremeyiz. Mağdur olduk. Gündemden dolayı, olaylardan dolayı yapmıyorlar" ifadelerini kullandı.

Sınav tarihlerinin internet sitesinden açıklanacağının belirtilmesinin ardından öğrenci adayları ve veliler okuldan ayrıldı.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.