İstanbul için kar uyarısı

İstanbul için kar uyarısı

İstanbul için kar uyarısı

03 Ocak 2010, Pazar 18:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

"Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre İstanbul'da yağışların önce karla karışık yağmur, gece saatlerinde ise kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

Yağışın Karadeniz'e bakan sahil kesimleri (Beykoz, Sarıyer, Zekeriyaköy, Kavacık gibi) ile Anadolu yakasında miktar olarak daha fazla olacağı tahmin ediliyor. 

Yağışın Pazartesi sabah erken saatlerde Avrupa yakasını, öğleye doğru ise Anadolu yakasını terk etmesi bekleniyor. 


BUZLANMA İHTİMALİ

AKOM saat 18.30 itibarıyla alarma geçti. Pazar ve pazartesi gecesi sabaha karşı öncelikle köprüler ve viyadüklerde buzlanma ihtimali var. Sürücülerin dikkatli ve yavaş araç sürmeleri gerekmektedir. Buzlanmaya karşı AKOM OYMGS (Otomatik Yol Meteoroloji Gözlem Sensorları)'den gelecek uyarılara göre müdahale edilecek. Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, ilk etapta 350 araç, 700 personel, İSKİ 175 araç 325 personel ile olumsuzluklara karşı sahada görevlendirildi. 

Ekipler, ana arterler, çevre yolları katılım noktaları köprü ve viyadüklerde hazır bekletilecekler. Herhangi bir olumsuzluk karşısında ekipler AKOM tarafından sevk ve idare edilecek. Hava koşullarının ağırlaşması durumunda, merkezlerinde bekleyen diğer araç ve ekipler de sahaya sevk edilecek. İtfaiye daire Başkanlığı ekipleri 76 istasyonda hazır bekletiliyor. "

DHA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Selçuk, sosyal mesafesini koruyan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti