İstanbul için yağış uyarısı

İstanbul için yağış uyarısı

İstanbul Valiliği, İstanbullulara bugün (4 Ekim Cuma) için uyarı yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada ''İstanbul bu akşamdan itibaren serin ve yağışlı havanın etkisine girecek'' denildi

03 Ekim 2019, Perşembe 20:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden alınan bilgilere göre, yurt genelinde Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. 

Sıcaklık cumartesi günü hissedilir derecede azalacak

Açıklamada, geçen hafta sonundan bu yana genelde yağışsız, az bulutlu, açık geçen havaların ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, bugün gündüz saatlerinde Trakya'dan başlayacak yağışlarla birlikte yerini hafta sonu serin ve yağışlı havalara bırakacağı kaydedildi.

5 Ekim Cumartesi günü ise bölgenin tamamında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklendiğine işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yağışların Trakya'da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin 6 Ekim Pazar günü etkili olduktan sonra pazartesi günü bölgeyi terk etmesi ve aynı gün bölgenin batısının yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları salı gününden sonra tekrar artacak

Tahminlere göre, bölge genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları cumartesi günü hissedilir derecede azalacak. Mevsim normalleri civarı ve yer yer altına düşmesi beklenen hava sıcaklıkları 8 Ekim Salı gününden itibaren tüm bölgede tekrar artacak. Rüzgarın bugün bölgenin batısında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, kuvvetli (40-70 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor."

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zeynep Şenpınar‘ı öldüren boksörün ifadesi ortaya çıktı