İstanbul Kağıthane'deki hafriyat terörü havadan görüntülendi

İstanbul Kağıthane’de yol kenarına dökülen kaçak hafriyat, belediye tarafından yıkılan gecekonduların enkazı ve atılan çöplerin oluşturduğu çevre kirliliği havadan görüntülendi. Mahallelinin rahatsız olduğu ve çevreye ciddi derecede zarar veren hafriyatın, ormanlık alanı nasıl tahrip ettiği ise gözler önüne serildi

19 Nisan 2017, Çarşamba 10:18
A A
İstanbul Kağıthane'deki hafriyat terörü havadan görüntülendi
İstanbul'da Kağıthane ilçesinin en işlek caddesi üzerinde ve ara sokaklarda, kamyonların döktüğü kaçak hafriyat havadan görüntülendi. Belediye tarafından yıkılan gecekonduların oluşturduğu enkaz ve atılan çöplerle birlikte oluşan kirlilik, çevreye ciddi derece zarar veriyor. Bununla birlikte halen dökümüne devam edilen molozların ormanlık alanı nasıl tahrip ettiği ise gözler önüne serildi. Hem görüntü olarak hem de çevre kirliliğine sebebiyet veren kaçak hafriyat dökümünden mahalleli de rahatsız olduğunu belirtti.
 

RÜZGAR ÇIKINCA TÜM TOZLAR EVE GİRİYOR 


Mahalle sakini İzzet Demirci, "Halen getirip ortaya moloz döküyorlar, ne olacak bilmiyorum. Molozları döktükleri yeri döküm alanı olarak biliyorduk. Kirlilik oluşuyor ve rüzgar çıktığı zaman oradaki tüm tozlar eve giriyor. Durumdan rahatsızız, temizlenmesini istiyoruz. Herhangi bir başvuruda bulunmadık ama bundan sonra bulunacağız" dedi.Emre Yılmaz ise, "Burada çok pislik bir görüntü var. Çevre kirliliği başka bir şey değil. Burası Kağıthane Belediyesi’ne ait, gecekonduları yıktılar ama temizlemediler. Görüntü bakımından çok kötü, mikrop gibi her şey burada var. Her gün buradan geçiyorum, belediyenin bunu temizlemesi lazım" ifadelerini kullandı.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tunceli'de polis helikopterinin düştüğü bölgeden ilk fotoğraflar