İstanbul Sağlık Müdürlüğü duyurdu

İstanbul Sağlık Müdürlüğü duyurdu

İstanbul Sağlık Müdürlüğünce, içinde bulunulan yeni tip corona virüs (Kovid-19) pandemi sürecinde oluşabilecek ruhsal sıkıntı ve problemlerin çözümü için ruhsal destek programı geliştirildi.

08 Nisan 2020, Çarşamba 18:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Sağlık Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan duyuruda, "Korona Virüs Online Destek Ruhsal Destek Programı"na (KORDEP) mesai saatlerinde "0850 305 00 34" numaralı telefondan ulaşılabilineceği belirtildi. Duyuruda, "Vatandaşlarımızın ’evinde kal’ çağrılarıyla dışarı çıkmasının istenmediği ve evde izolasyonun sıkıntılar doğurabileceği pandemi sürecinde, ruhsal sıkıntı yaşayıp destek ihtiyacı yaşayanlar için KORDEP büyük bir imkan olacaktır. KORDEP’in hazırlanmasına İstanbul Mazhar Osman ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastaneleri yanında, ruh sağlığı alanında hizmet veren birçok sivil toplum kuruluşu da destek vermiştir." denildi.

Online terapi hizmeti

Vatandaşların "0850 305 00 34" numaralı KORDEP hattını aramalarıyla başlayacak sürecin ilk karşılama sonrası oluşturulan program çerçevesinde ihtiyaca yönelik konunun uzmanlarına yönlendirmeyle gerçekleştirileceği aktarılan duyuruda, gerektiğinde web üzerinden online terapi hizmetinin de verileceği bildirildi.


Duyuruda, şunlar kaydedildi: "Kısa sürede konunun uzmanlarınca hazırlanan ve online eğitimleri tamamlanan KORDEP, büyük bir ihtiyaca cevap vereceği gibi virüsün yayılmasını da engellemiş olacaktır. Çağrılar başlangıçta 4 merkezde 10 hat üzerinden karşılanacak, ihtiyaç durumuna göre çağrı merkezleri ve hatlar artırılacaktır. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, böylelikle her aşamada ve her yönüyle virüsle mücadelesini sürdürüp, vatandaşlarımızın ruh sağlığının korunması ve sağlığa ulaşım için büyük bir online program başlatmıştır."

AA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Depresyon evrimsel bir avantaj sağlayabilir