İstanbul Tuzla'daki kimyasal atığın havadan görüntüleri

İstanbul Tuzla’da paniğe neden olan kokunun yayıldığı alan ve çevresi havadan fotoğraflandı. Fotoğraflarda suyu siyah renkte olan ve Marmara Denizi’ne dökülen derenin seracılık yapılan alanların ortasından aktığı görülüyor. İşte detaylar...

26 Aralık 2017, Salı 13:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tuzla İstasyon, Yayla, Evliya Çelebi ve Postane Mahallelerinde, dün akşam genizleri yakan koku paniğe yol açtı.

Kokunun, etkisi altına aldığı 4 mahallenin 2 kilometre ötesindeki Şifa Mahallesi’nde özel bir vidanjör tarafından kanalizasyon sistemine bırakılan kimyasal atıktan kaynaklandığı öğrenildi.

Polis, kamera kayıtlarından vidanjörü tespit ederek kokunun kaynağına ulaşmak için çalışmalara başladı.

İKİ SUÇTAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İKİ SUÇTAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün akşam Tuzla’da 4 mahalleyi etkisi altına alan kimyasal atıktan kaynaklı olan ve türü tespit edilemeyen kokuya ilişkin olarak, "Çevrenin kasten kirletilmesi" ve "Kasten yaralama" suçlarından soruşturma başlattı.

İKİ KİLOMETRE UZAKLIKTAKİ KANALİZASYON SİSTEMİNE BIRAKILMIŞ

İKİ KİLOMETRE UZAKLIKTAKİ KANALİZASYON SİSTEMİNE BIRAKILMIŞ

Polisin yaptığı araştırmalarda kokunun açığa çıktığı 4 mahalleden 2 kilometre uzaklıktaki Şifa Mahallesi Patlayıcı Maddeler Yolu Caddesi üzerinde bulunan ve İSKİ tarafından kapatılan kanalizasyon sistemine özel bir vidanjör tarafından boşaltılan kimyasal atık sonucu meydana geldiği öğrenildi.

Patlayıcı Maddeler Yolu Caddesi üzerindeki kamera kayıtlarını incelemeye alan polis, kimyasal atığın kaynağına ve faillere ulaşmak için çalışmalara başladı. 

35 KİŞİ HALA HASTANEDE

35 KİŞİ HALA HASTANEDE

Kokudan etkilenen 97 kişinin dün gece hastanede tedavi altına alındığı, 62 kişinin bu sabah taburcu edildiği, 35 kişinin ise tedbir amacı ile hala hastanede tutulduğu kaydedildi.

Polis hastanede yatan bazı kişilerin ifadesini başvurdu. 

Ekiplerin çalışmaları devam ederken kimyasal madde dökülen alan havadan görüntülendi. 

Fotoğraflarda suyu siyah renkte olan ve Marmara Denizi’ne dökülen derenin seracılık yapılan alanların ortasından aktığı görülüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Esra Erol'un programında 700 lira karşılığında fuhuş itirafı