İstanbul'da 1 Mayıs'ta 36 bin polis

İstanbul Valisi Muammer Güler, 1 Mayıs'a yönelik alınan güvenlik ve ulaşım önlemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu

28 Nisan 2010, Çarşamba 05:00
A A

Vali’den açıklama

Altı işçi ve memur konfederasyonunun Taksim Meydanı’nda kutlama için ortak başvuruda bulunduklarını hatırlatan Vali Güler, “Yeni bir gerilime izin vermemek için demokratik açılımın getirdiği bir serbestlik ortamı içinde, hatta birtakım tabuların da yıkılması amacıyla Taksim Meydanı’nı, kutlama için tahsis ettik” dedi.

‘Yeni başlangıç’

Vali Güler, 1 Mayıs’ta çevre illerden alınacak 3 bin 500 polis takviyesiyle bütün güçleriyle Taksim’de olacaklarını belirterek, “İstanbul’da 33 bin polisimiz var.

Gerekirse jandarma ve diğer kuvvetleri planlama içine aldık. Bu 1 Mayıs, gelecek yıllar için önemli referans olacaktır” dedi.

Giriş üç koldan

Katılımcıların Dolmabahçe, Halaskargazi ve Şişhane tarafından üç ayrı koldan yürüyerek Taksim’e geleceklerini belirten Vali Güler, şunları söyledi:

Divan Kavşağı’nda, Tarlabaşı’nda Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü ve Gümüşsuyu Hastanesi önünde oluşturacağımız kontrol noktalarından emekçileri alana kontrollü alacağız.

Tertip heyetinin öngördüğü sloganlar, afişler, pankartlar belirlendi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.