İstanbul'da canlı bomba paniği

İstanbul Beylikdüzü'ndeki Marmara Park AVM'de yaşanan kavga, alışveriş merkezi içinde bomba paniğine neden oldu. Ümraniye'de semt pazarında bir kişinin 'canlı bomba' diye bağırması ortalığı karıştırdı

02 Temmuz 2016, Cumartesi 14:09
A A
İstanbul'da canlı bomba paniği

İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan Marmara Park AVM içerisinde kavga çıktı. Yaşanan kavga, AVM içerisinde bulunan yurttaşlar arasında bomba paniği yaşanmasına neden oldu.

Bazı mağazalar AVM içerisindeki kavga nedeniyle kepenk indirirken, insanların bomba paniğiyle etrafa kaçıştıkları görüldü. Güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle durum normale dönerken, AVM içerisinde, “Alışveriş merkezimizde olağanüstü bir durum yaşanmamaktadır” anonsu yapıldı.

SEMT PAZARINDA DA CANLI BOMBA PANİĞİ YAŞANDI

Ümraniye’deki semt pazarında iki esnaf arasında çıkan kavgayı gören bir kişinin "Canlı bomba" diye bağırması üzerine panik yaşandı. Yaşanan izdihamda 1 kadın yaralandı. Olay, Ümraniye Marmara Caddesi’nde kurulan cumartesi pazarında saat 14.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre pazarın içerisinde iki esnaf arasında anlaşmazlık nedeniyle kavga çıktı. Kavgayı gören bir kişi, "canlı bomba" diye bağırdı.

Bunun üzerine pazardakiler arasında panik yaşadı. Caddeye doğru kaçmaya çalışan pazardakiler izdihama neden oldu. Yaşanan izdihamda bir kadın düşerek kolundan yaralandı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda resmi ve sivil polis ekibi sevk edildi. Yaralı kadın, ambulans ile Ümraniye Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Polisler ise kavgaya karıştığı belirtilen iki kişiyi ifadelerini almak için polis merkezine götürdü. "Canlı bomba" diye bağıran kişi ise tespit edilmeye çalışılıyor. Pazarda yaşanan panik sona erince vatandaşlar normal bir şekilde alışverişlerine devam ettiler.

Sıradaki haber yükleniyor...