İstanbul'da corona virüsten ölenlerin defnedileceği mezarlıklar belli oldu

İstanbul'da corona virüsten ölenlerin defnedileceği mezarlıklar belli oldu

İstanbul'da corona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin defnedileceği yerler belli oldu.

26 Mart 2020, Perşembe 17:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul'da corona virüsten hayatını kaybedenler, Kilyos ve Beykoz'da belirlenen yerlere gömülmeye başlandı. Beykoz Çavuşbaşı Baklacı mahallesi sakinleri mezarlığın yerleşim yerlerine yakın olduğunu belirterek önlem alınmasını istedi.

Beykoz'daki Baklaca Mezarlığı'na da definler yapıldı. Ancak Çavuşbaşı Baklacı mahallesi sakinleri mezarlığın yerleşim yerlerine yakın olduğunu belirterek önlem alınmasını istedi. Mahallede oturan ve bölgede yerleşim yerleriyle okullar olduğunu ifade Abdurrahman Öz, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası için defin yeri olarak Çavuşbaşı belirlenmiş. Çevreye baktığınızda burası bir yerleşim alanı. Ben burada yaşayan bir vatandaşım. Burada okullar var. Bu okullarda çocuklar eğitim görüyor. Burası bir cadde. Caddenin hemen altı mezarlık. Bu sakıncalıysa bu kadar yerleşim alanı içine defin niçin yapılıyor? Niye rahatsızız? Bir tehlike olmasa bu insanların da aile mezarlıkları vardır. Demek ki bir sakınca ve problem var" dedi.

Vatandaşlar uzaklaştırıldı

Baklacı mahallesi sakinlerinin mezarlığın önünde toplanması üzerine bölgeye gelen çevik kuvvet ekipleri vatandaşları mezarlığın önünden uzaklaştırdı. Çevik kuvvet ekipleri Baklacı Mezarlığı girişinde beklemeye başladı.

Öte yandan mezarlığın arka tarafında ormanlık bölgede bir iş makinesinin çalıştığı görüldü.

DHA
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mayın ve EYP'lere araçtan inmeden müdahale edilecek