İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak?

Yine bir cuma günü ve en hayırlı gününün içerisindeyiz. İstanbul'da yaşayan Müslümanlar, sabah saatlerinden bu yana, "Cuma namazı saat kaçta kılınacak?" sorusuna ağırlık vermiş durumda... İşte İstanbul cuma namazı vakti...

23 Kasım 2018, Cuma 10:22
A A
İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak?

Cuma günü nedeniyle İstanbul'da vatandaşlar cuma namazını kaçırmamak istemiyor. Camilerde hep birlikte namaz kılmak isteyen Müslümanlar, bugün "İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak?" sorusuna yanıt arıyor.

İSTANBUL'DA CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinde yer alan takvime göre bugün İstanbul'da cuma ezanı saat 12.56'da okunacak. 

CUMA NAMAZI KAÇ REKATTIR?

Diyanet İşleri Bakanlığı merak edilen "Cuma namazı kaç rekattır?" sorusunun cevabını açıkladı. Yapılan açıklama şöyle:

Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır (Kâsânî, Bedâî’, I, 269).

İmam Ebû Yusuf’a ve İmam Muhammed’e göre ise farzdan sonra kılınacak sünnet bir selamla dört ve bir selamla iki rekât olmak üzere toplam altı rekâttır. Bu görüşün Hz. Ali’den rivayet edildiği nakledilmektedir (Kâsânî, Bedâî’, I, 285).

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.