Hafta sonu çocuklarla gidilecek yerler

Dolu dolu bir haftayı daha geride bıraktık. Peki hafta sonu için planınız ne? Soğuk kış günleri gelmeden ailenizle birlikte hafta sonu gitmeniz gereken 10 yer...

19 Ekim 2019, Cumartesi 13:41 Son Güncelleme:
A A
Lara Bayrak / posta.com.tr

Lara Bayrak / posta.com.tr

Miniatürk

Haliç’in kıyısında geniş bir alana kurulmuş olan Miniatürk hafta sonu ailecek gidilebilecek en keyifli yerlerden biri. Türkiye’de ve Dünya’daki önemli eserlerin minyatürlerinin bulunduğu bu yer küçük bir dünya turu atmanızı sağlayacak. 

Nerede? Sütlüce / İstanbul

Ne zaman? 09:00 - 18:00 (Her gün açık)

Ne kadar? Öğrenci 3 TL, Yetişkin 7 TL

Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi

Şair, yazar Sunay Akın tarafından kurulan Oyuncak Müzesi, 1700’lü yıllardan bugüne oyuncak tarihinin en iyi örneklerine ev sahipliği yapıyor. Çocuklar için büyüleyici, büyükler için nostaljik diyebileceğimiz bu müze gezisi, ailecek yapılabilecek en iyi hafta sonu etkinliklerinden biri!

Rahmi M. Koç Müzesi

Rahmi M. Koç Müzesi

İşadamı Rahmi M. Koç’un desteği ile açılan, Türkiye’nin en önemli müzelerinden biri olan Rahmi M. Koç müzesi, içerisinde Türkiye’nin sanayi, iletişim ve endüstri tarihine yönelik eserler barındırıyor. Hafta sonu ailecek gidebileceğiniz bu müzede ayrıca çocuklarınız için ‘bireysel çocuk atölyeleri, oyun alanları ve tren turları da var.

Nerede? Hasköy / İstanbul

Ne zaman? Hafta içi 09:30 - 17:00 (Pazartesi kapalıdır.)

Ne kadar? Yetişkin 21 TL, Öğrenci 9 TL

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum, dünyanın en büyük tematik akvaryumu olma ünvanına sahip; Karadeniz’den Pasifik’e uzanan 16 tema akvaryumun bulunduğu bir merkez. Özellikle çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici olan bu akvaryum deneyimini kaçırmayın!

Nerede? Florya / İstanbul

Ne zaman? Hafta içi 10:00 - 19:00, Hafta sonu 10:00 - 20:00

Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds İstanbul

Hollanda’nın ünlü balmumu heykel müzesi, İstanbul’da da yerini aldı! Sanatçı, sporcu, siyasetçi ve daha birçok ünlü ismin balmumu heykelinin yer aldığı Madame Tussauds müzesinde ünlülerle dilediğiniz kadar fotoğraf çektirebilirsiniz!

Nerede? Beyoğlu Grand Pera AVM / İstanbul

Ne zaman? 10:00 - 20:00 (Her gün açık)


Kelebek Çiftliği

Kelebek Çiftliği

İstanbul Kelebek Çiftliği, binbir çeşit tropikal kelebeğin bulunduğu, 5 dönümlük bir botanik park. Rengarenk kelebeklerin etrafınızda uçuştuğu, kelebeklerin yaşamını derinlemesine öğreneceğiniz bu çiftlik sizleri bekliyor!


Nerede? Beykoz / İstanbul

Ne zaman? 10:00 - 18:00 (Her gün açık)

Ne kadar? 2 yetişkin ve 2 çocuk 75 TL

İsfanbul Tema Park

İsfanbul Tema Park

Türkiye’nin ilk tema parkı İsfanbul, içerisinde alışveriş merkezi, sinema, restoran barındıran büyük bir eğlence alanı. İsfanbul’da ‘nefes kesen’ hız trenine binebilir, Viking’de dalgaların arasında heyecanlı bir maceraya dalabilirsin. Atlı karınca, çarpışan arabalar, masal ağacı ve çok daha fazlası İsfanbul Tema Park’ta.


Nerede?: Eyüp / İstanbul

Ne zaman? Hafta içi 10:00 - 18:00, Hafta sonu 10:00 - 20:00

Ne kadar? 0-3 yaş ücretsiz, 89,99 TL

Aya Sofya Müzesi

Aya Sofya Müzesi

Sanat ve mimarlık tarihi açısından dünyanın en önde gelen yapılarından biri olan Aya Sofya, dünyanın 8. harikası diyebiliriz. Herkesin mutlaka bir kez ziyaret etmesi gereken bu değerli büyük Doğu Roma İmparatorluğu başta olmak üzere imparatorlukların; hristiyanlığın ve islamın izlerini taşıyor. Özellikle çocuklar için oldukça öğretici olacak bu geziyi haftasonu planınıza mutlaka yerleştirin.


Nerede? Sultanahmet /İstanbul

Ne zaman? 09:00 - 17:00 (Her gün açık)

Ne kadar? 72 TL


Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu yani Atatürk ağaç müzesi, askeri bir alanda olduğu için oldukça iyi korunmuş, çeşitli ağaç ve bitki türlerini barındıran bir yer. 2000 çeşitten fazla ağaç ve bitkinin bulunduğu bu alan adeta bir canlı ağaç müzesi de diyebiliriz. Doğa severlerin, İstanbul temposundan yorulanların uğrak noktası Atatürk Arboretumu, ailecek vakit geçirmek için İstanbul’daki en iyi yerlerden biri!


Nerede? Fatih Ormanı Kampüsü Maslak, Sarıyer / İstanbul

Ne zaman? 09:00 - 17:00 (Pazartesi günleri kapalı)

Ne kadar? Hafta içi yetişkin 7,5 TL, öğrenci 2,5 TL; Hafta sonu yetişkin 20 TL, öğrenci 7,5 TL

İstanbul Cezeri Müzesi

İstanbul Cezeri Müzesi

İstanbul Cezeri Müzesi, dünyanın sayılı dehalarından biri kabul edilen dönemin büyük mühendisi Cezeri’nin tasarımlarına ve hikayesine ev sahipliği yapıyor. Müzde aynı zamanda sergiler ve eğitim programları gerçekleştiriliyor.

Nerede? Maslak / İstanbul

Ne zaman? 10:00 - 19:00 :(Her gün açık)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Siz hangi tip annesiniz? Çocuklar annelik modelinden nasıl etkileniyor?