İstanbul'da kar yağışı etkili oluyor: Kar yağışı ne kadar sürecek?

İstanbul'da kar yağışı etkili oluyor: Kar yağışı ne kadar sürecek?

Meteorolojinin uyarılarının ardından, İstanbul'da günlerdir beklenen kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Kar, başta yüksek kesimler olmak üzere İstanbul'un birçok ilçesinde etkili oluyor.

08 Şubat 2020, Cumartesi 07:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarıları sonrası İstanbul'da günlerdir beklenen kar yağışı gece saatlerinde başladı. Kar yağışı, başta kentin yüksek noktaları olmak üzere Beyoğlu, Silivri, Çatalca ve birçok ilçede etkisini sürdürüyor.

Kar altında dans 

Kar yağışı Beyoğlu'nda Taksim Meydanı'nda renkli görüntüler oluşturdu. Bir anda başlayan kar yağışına yakalanan turistler anın tadını çıkardı. Kimi kar altında dans ederken kimisi de bol bol fotoğraf çektirdi.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait kar kürüme araçları da Taksim Meydanı'nda hazır bulundu.

Ekipler hazır bekliyor

İstanbul'da birçok ilçede etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle, D-100 Karayolu'nda ve ana arterlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri ve kar küreme araçları hazır bekletiliyor. Ayrıca, kar yağışının başlamasıyla bazı kişiler cep telefonu ile fotoğraf çektirip anın tadını çıkarıyor.  Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan verilere göre, dün akşam saatlerinde başlayan yağış bazı bölgelerde bugün öğle saatlerine kadar etkili olacak.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İstanbul Çatalca beyaza büründü