İstanbul’da şoke eden fotoğraflar! Kısıtlama dinlemediler…

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasına genel olarak vatandaşlar uysa da Yenikapı’dan gelen görüntüler şoke etti. Yenikapı Sahili’ne akın den vatandaşlardan bazılarının mangal yaktığı bile görüldü.

14 Mart 2021, Pazar 17:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fatih'te havanın güneşli olmasını fırsat bilen vatandaşlar koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen Yenikapı Sahili'ne akın etti. 

Bazı vatandaşların maskesiz olduğu ve sosyal mesafe kurallarına uymadığı görülürken, bazı vatandaşlar da sahilde mangal yaktı.

Havanın güneşli olmasını fırsat bilen İstanbullular kısıtlamaya rağmen sahillere akın etti. Pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen Yenikapı Sahili doldu taştı. 

Bazı vatandaşlar maskesiz dolaşırken, sahilde mangal yakanların olduğu görüldü.

Kaynak: Esma MURAT - Mertcan ÖZTÜRK / DHA

İSTANBUL'DA KISITLAMA SESSİZLİĞİ

İSTANBUL'DA KISITLAMA SESSİZLİĞİ

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan İstanbul'da meydan ve caddelerde sessizlik yaşandı.

Kovid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında dün akşam saat 21.00'de başlayarak yarın 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlamasında İstanbul'da güvenlik güçlerince denetimler yapılıyor.

Beylikdüzü D-100 Karayolu Haramidere mevkisi ile D-100 karayolu Avcılar mevkisinde trafik her iki yönde akıcı olarak ilerliyor.

Avcılar'daki Marmara Caddesi ile Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda az sayıda insanın olduğu gözlendi.

Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerinin özellikle sahil kesimlerinde polis ekiplerinin denetimleri sürerken, izin belgeleri olmadığı halde kısıtlama kurallarına uymayarak dışarı çıkan vatandaşlara cezai işlem uygulanıyor.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde, kısıtlamalardan muaf tutulan turistler dışında bir yoğunluk gözlenmezken, İstiklal Caddesi'ne bağlanan noktalarda polis ve zabıta ekipleri denetime devam ediyor.

Anadolu Yakası'nda da bazı vatandaşların market alışverişi için dışarı çıktığı görüldü. Polis ekipleri, Üsküdar, Kadıköy, Maltepe ve Kartal'da sahil kesimlerinde denetimlerini sürdürdü.

Kısıtlama nedeniyle İstanbul'da trafik yoğunluğu İBB CepTrafik uygulamasına göre saat 15.10 itibarıyla yüzde 1 olarak ölçüldü.

Kaynak: AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 14 Mart 2021 günlük burç yorumları