İstanbul'daki Aydos Gölü'nde su seviyesi düştü

İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 20 seviyelerine inerek son 10 yılın en düşük seviyesine ulaşırken, bu durumdan kentte bulunan göller de nasibini aldı. Sancaktepede bulunan Aydos Gölünde sular gözle görülür bir şekilde azalırken, suları çekilen göl havadan görüntülendi.

01 Ocak 2021, Cuma 10:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kurak geçen yaz aylarının ardından beklenen sonbahar yağmurlarının gelmemesi nedeniyle İstanbul’da barajların yanı sıra göllerde alarm verdi. Sancaktepe bulunan Aydos Ormanı'ndaki Aydos Gölü vatandaşların ziyaret ettiği yerler arasında bulunuyor. Doğa harikası Aydos Gölü kurak geçen günlerin ardın beklenen yağmurların yağmaması nedeniyle tehdit altında. 

Tabiat harikası gölün kaynak noktasın başlayarak gözle görülür bir şekilde sularının çekilmesi dikkat çekti. Gölde bulunan suyun yüzde 25 oranında seviyesinin düştüğü görüldü.

Öte yandan su seviyesi azalan göl drone ile havadan görüntülendi. (İHA)

Ülkemizde bu yıl birçok kuraklık olayı yaşanıyor. Yetkililerin kuraklık önlemi almalarının yanı sıra vatandaşların da kuraklıkla mücadele için suyu tasarruflu kullanması büyük önem taşıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ticareti yasak olan 2 bin 500’ü aşkın nadir canlı türleri korumaya alındı