İstanbullular hafta sonu piknik alanlarına ve plajlara akın etti

İstanbullular hafta sonu piknik alanlarına ve plajlara akın etti

Normalleşme adımlarının başlamasıyla birlikte havaların ısınmasını da fırsat bilen İstanbullular Belgrad Ormanı’na ve Gümüşdere Plajı’na akın etti.

04 Temmuz 2020, Cumartesi 20:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pandemi süreci nedeniyle uzun süredir evlerinde olan İstanbullular havaların ısınmasını fırsat bilip hafta sonunun keyfini çıkardı. Aileleriyle beraber Belgrad Ormanı’na giden vatandaşlar mangal yaptı. Piknik alanında yoğunluk görüntülendi.

"Böyle olduğunu bilseydim, gelmezdim"

Ormanda piknik yapan Şükrü Güven eşinin rahatsız olduğunu ve uzun süre sonra ilk defa dışarı çıktığını belirterek "Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarını elimizden geldiği kadar dikkate alıyoruz. Ormanın şu an aşırı derece kalabalık olduğunu görüyorum. Şu anda böyle olduğunu bilseydim, gelmezdim buraya" dedi.

"Evde kalmak bir hapisti"

Dışarı çıkarak güzel şeyler hissettiğini dile getiren Zeynel Sevimli ise "Evde kalmak bir hapisti dışarıda çocuğunla olmak her zaman güzeldir" ifadelerini kullandı. Sevimli, koronavirüse karşı aldığı önlemler sorusuna "3 aydır insanlardan uzaktık. Eşlerimizden dostlarımızdan uzaktık. Şimdi biraz hafifleyince ister istemez sıkıntıdan dolayı gelmeye başladık. Ormanda biraz sosyal mesafeye dikkat edilirse, maskeler takılırsa iyi olacağını düşünüyorum" şeklinde cevap verdi.

"Pandemi döneminde denize girmek çok güzel"

Sarıyer’deki Gümüşdere Plajı’na da akın eden vatandaşlar görüntülendi. Denizin ve kumun tadını çıkan vatandaşların voleybol oynadığı görüldü. Yusuf Bakar "Pandemi döneminde denize girmek çok güzel, memnunuz" dedi.

"Güzel havanın tadını çıkaralım dedik"

Koronavirüsten korkmadığını, tedbir aldığını kaydeden Hasan Akdoğan, "Aracımızda maskeler var, elimizden geldiği kadar sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Gaziantep’ten misafirim geldiği için hafta sonu denize gelmek istedik. Güzel havanın tadını çıkaralım dedik" ifadesini kullandı

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sosyal mesafe yok, maske yok! Partiler şekil değiştirdi