İstanbullular tüm dünyayla birlikte yoga yaptı

İstanbullular tüm dünyayla birlikte yoga yaptı

Dünyanın her yerinde 21 Haziran tarihinde kutlanan ‘Uluslararası Yoga Günü’, Adnan Çabuk Yoga Vakfı ve Hindistan Başkonsolosluğu işbirliği ile Akmerkez ev sahipliğinde Üçgen Teras’ta renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte yüzden fazla kişi aynı anda yoga yaptı
 

23 Haziran 2017, Cuma 10:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tüm dünyanın 21 Haziran günü eş zamanlı olarak kutladığı ‘Uluslararası Yoga Günü’ Adnan Çabuk Yoga Vakfı ve Hindistan Başkonsolosluğu iş birliği ile Akmerkez Üçgen Teras’ta çeşitli söyleşi ve renkli aktivitelerle kutlandı. Yoga etkinliğinde yüzden fazla aynı anda çimlerin üzerine yoga yaptı.

'ÖZÜMÜZÜ BULMAK İÇİN BİR YOL'

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen etkinlikte, Hindistan Başkonsolosu Purnojyoti Mukherjee “Beden ve zihni birleştiren yoga pratiği dünyayı birleştirmede büyük bir rol oynuyor. Yoga tek başına insanı hastalıklardan kurtarmaz belki ama bir esenlik garantisidir” diyerek yoganın önemine değindi. “Kendi özümüzden çok kopuk yaşıyoruz. Yoga ise kendimizi ve özümüzü bulmak için en iyi bağlantı yolunu kuruyor” diyen Mukherjee misafirlere de yogayı hayatın bir parçası haline getirmelerini tavsiye etti.

'YOGA İNSANI UYANDIRIR'

Yoga Vakfı Kurucusu Yogi Adnan Çabuk ise yaptığı konuşmada, evrendeki en güçlü varlığın insan olduğunu yapıcı ve pozitif olmak gerektiğini vurguladı. Yoganın insan olma bilincini kuvvetlendirdiğini söyleyen Çabuk, “Yoga bize özgürlüğü getiriyor. Bizler insan olarak değil, varlık olarak doğarız. Bilinçlendikçe de insan olduğumuzu anlarız. Yoga bedeni dengeler, kişinin kendisini bulmasını, anlamasını sağlar. Hem fiziksel hem ruhsal tekniklerle uygulanan yoga kişiyi bilinçle buluşturur. İnsanın bilinç seviyesi de onun yaşam tarzıyla ilgilidir” dedi. 
 
.
 
 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER The Simpsons 32. yılına gidiyor: 33 ve 34’üncü sezonların onayını aldı