İstanbullunun metrobüs isyanı: 2 ay evde kaldık ama hiçbir anlamı kalmadı

İstanbullunun metrobüs isyanı: 2 ay evde kaldık ama hiçbir anlamı kalmadı

1 Haziran'da yeni normal hayata geçişle birlikte işlerine dönen İstanbullular metrobüsteki yoğunluk nedeniyle isyan ediyor. Yolcular, "Biz 2 ay evde kaldık ama hiçbir anlamı kalmadı bence, boşuna kalmış olduk” diyerek tepki gösterdi.

03 Haziran 2020, Çarşamba 11:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Metrobüslerdeki kalabalık, corona virüs sürecinde yolcuları isyan ettiriyor. 1 Haziran’da yeni normale geçilmesiyle birlikte İstanbulluların büyük bir çoğunluğu evlerinden çıkarak işlerine döndü, Metrobüs, tramvay, otobüs ve minibüslerde yolcu sayısı arttı, sosyal mesafe hiçe sayıldı.


Metro, tramvay ve otobüs duraklarının birleştiği Cevizlibağ metrobüs durağında saat 09.30’da bile metrobüs duraklarındaki kalabalık dikkat çekti. Duraklarda bekleyenler, metrobüsten inenler kalabalık nedeniyle sosyal mesafeye uyamadı. Merdivenlerdeki ve üstgeçitteki kalabalıkta bulunanlar zaman zaman yürümekte güçlük çekti.


“Eğer insanları hayatını böyle koruyorlarsa korumaz olsunlar”

Avcılar’dan metrobüse binen Ali Savaş, “Metrobüsün içerisi tıklım tıklım, belediye otobüsleri, metrobüs, tramvay tıklım tıklım." dedi. Ayet Necim ise, “Metrobüs çok kalabalık. Beylikdüzü’nden Aksaray’a gidiyorum. Kalabalık, tehlikesi olabilir hakikaten” diye konuştu.

"2 ay evde boşuna kaldık"

İsmail Özgüneş, “Beylikdüzü’nden geliyor çok kalabalık. Özellikle akşam saatlerinde binemiyoruz. Dün yarım saat, 40 dakika bekledim. Çok kalabalık, yetmiyor. Güvenli değil böyle. Biz 2 ay evde kaldık ama hiçbir anlamı kalmadı bence, boşuna kalmış olduk” şeklinde konuştu.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 90 gün boyunca corona virüs bu köye uğramadı