İstanbul’un önemli binaları Cerebral Palsy için yeşil olacak

İstanbul’un önemli binaları Cerebral Palsy için yeşil olacak

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye Dünya Cerebral Palsy Günü kapsamında ekim ayı boyunca düzenledikleri birçok etkinlikle Cerebral Palsy bilinirliğini artırmaya çalışıyor. 6 Ekim’de İstanbul’un önemli binaları Cerebral Palsy farkındalığı için yeşil olacak.

04 Ekim 2019, Cuma 17:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

50’den fazla ülkede sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler Cerebral Palsy’nin (Serabla Palsi) rengi olan “yeşil” ile farklı etkinlikler ve farkındalık çalışmaları yürütüyorlar. Ülkemizdeki çalışmalar kapsamında 6 Ekim Pazar günü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Watergarden AVM ve Quasargibi İstanbul’un önemli binaları Cerebral Palsy farkındalığı için yeşil olacak.

Yeşil giy bu iyilik hareketine ortak ol

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye Genel Direktörü Nigar Evgin, “Yeşil, filizlenme, büyüme, hayatın en önemli süreci olan rahat nefes alma, ferahlama ve yaşamın yenilenmesini temsil eden renktir. Biz de Cerebral Palsy hakkında farkındalık yaratabilmek için “yeşil” rengi tüm çalışmalarımızda kullanıyoruz. Sizleri de bu farkındalık hareketine destek olmanız için “yeşil” bir aksesuar ya da giysi ile bu iyilik hareketine eşlik etmeye davet ediyoruz” dedi.

Cerebral Palsy (Serebral Palsi) nedir?

Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesiyle oluşan, bebeklik ve çocukluk döneminde en sık rastlanan ancak buna karşın en az anlaşılan engellilik durumudur. Dünya genelinde 17 milyon Cerebral Palsy’li kişi yaşamaktadır. Türkiye’de her yıl 6 binden fazla bebek Cerebral Palsy tanısı almaktadır.

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçindeki seks sahneleriyle kendisinden daha çok konuşulan 8 film