İstanbul’un simgeleri Serebral Palsi için yeşile bürünecek

İstanbul’un simgeleri Serebral Palsi için yeşile bürünecek

İstanbul’un sembol yapılarından olan Galata Kulesi ile boğaz köprüleri, Serebral Palsi hastalığına farkındalık yaratmak amacıyla 6 Ekim Pazar akşamı yeşil renk ile aydınlatılacak.

06 Ekim 2019, Pazar 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünya genelinde Ekim ayının “Serebral Palsi Farkındalık Ayı” olarak kabul edilmesi nedeniyle, İstanbul’da da çocukları tehdit eden bu hastalığa dikkat çekilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Serebral Palsili Çocuklar Derneği, (SERÇEV) Serebral Palsi hastalığına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla ortak bir etkinliğe imza atıyor.

6 Ekim Pazar akşamından 7 Ekim Pazartesi sabahına kadar, İstanbul’un sembol eserlerinden olan tarihi Galata Kulesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü yeşil renkte aydınlatılacak.

Beyin felci olarak da bilinen Serebral Palsi, çocuklarda özellikle bebeklik döneminde beyin ve vücudun irtibatını bozan bir hastalık olarak biliniyor. Bu da vücut hareketlerini ve kasların uyumlu kullanımını etkiliyor. Hastalık yaş büyüdükçe ilerlemiyor.

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçindeki seks sahneleriyle kendisinden daha çok konuşulan 8 film