İstanbul'un yol sefası 6 saat sürdü

İstanbul'da bu sabah yollar hiç olmadığı kadar boştu. Öğle saatlerinden itibaren yollardaki yoğunluk arttı, saat 15.00 sıralarında ise özellikle TEM ve D 100'de trafik çekilmez hale geldi. Akşam saatleri ise trafik adeta hafta içi günleri aratmayacak durumdaydı

16 Ekim 2013, Çarşamba 18:32
A A
İstanbul'un yol sefası 6 saat sürdü

İstanbul'da yollar sabah saatlerinde ender görülecek şekilde açıktı.  D-100 karayolu, TEM Otoyolu ve tünellerde trafik neredeyse yoktu. Ana güzergahların haricindeki caddelerde ise hemen hemen hiçbir araca rastlanmadı.

Ancak İstanbullu'nun yol sefası kısa sürdü. Öğle saatlerinden itibaren manzara tersine döndü. Bayram ziyaretine çıkanlara, maddi hasarlı kazalar da eklenince trafik çekilmez bir hal aldı.

HIZ ORTALAMASI 20 KİLOMETREYE KADAR DÜŞTÜ

 Saat 15.00'dan sonra D-100 ve TEM'de yoğunluk arttı. Avrupa'dan Anadolu yakasına geçişlerde yoğunluk yaşandı. Binlerce tatilcinin il dışında olmasına rağmen yollar yine trafik çilesi başladı.

TEM Otoyolu Bağcılar sapağından itibaren Fatih Sultan Mehmet köprüsü istikametinde trafik yoğunluğu başladı. Araçların hızı ortalama 20 kilometreye kadar düştü.

HARİTA KIRMIZI ALARM VERDİ


Akşam saatlerinde ise trafik hafta içi günleri aratmayacak hale geldi.  D100 Boğaziçi Köprüsü Avrupa Anadolu yönüde meydana gelen kaza nedeniyle, bir şerit trafiğe kapatıldı. D100 Zincirlikuyu-Mecidiyeköy yönünde meydana gelen başka bir kaza da aynı şekilde bir şeridin kapanmasına neden olunca trafik sıkıştı

Günlerdir yeşile bürünen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkesi'nin yoğunluk haritası, kırmızı alarm verdi. Otobüslerde bulunan bazı yolcular ise araçlardan inerek yürümeyi tercih etti. Yoğunluğu fırsat bilen çok sayıda seyyar satıcı da yollara çıkarak satış yapmaya başladı. Yoğunluk her geçen dakika daha da artıyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...