İşte 17 Ağustos depreminde, helikopterle çekilen tüyler ürperten görüntü

Tam 21 yıl önce 16 Ağustos'u 17 Ağustos'a bağlayan gece meydana gelen ve binlerce insanın hayatını kaybettiği 7.4 büyüklüğündeki sarsıntıdan geriye bu görüntüler kaldı. Helikopterle çekilen görüntüler, yaşanan olayın ne kadar ciddi olduğunu gözler önüne seriyor.

17 Ağustos 2020, Pazartesi 12:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tam 21 yıl önce 16 Ağustos'u 17 Ağustos'a bağlayan gece meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki sarsıntı, Türkiye tarihinin en büyük ikinci depremi olarak kayıtlara geçti. 

Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın kırılmasıyla meydana gelen depremde çok sayıda ev hasar gördü, binlerce insan hayatını kaybetti.

Deprem sonrası helikopterle çekilen görüntüler ise yaşanan dehşeti tüm çıplaklığıyla gösterdi.


17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi; İstanbul, Bolu, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da büyük can ve mal kaybına neden oldu. 

Haber ekibi helikopterle İstanbul'un Avcılar ilçesinin üzerinde uçtu, yıkımın boyutunu gözler önüne serdi.

Risk devam ediyor

Risk devam ediyor

Resmi rakamlara göre depremde 18 bin 373 kişi hayatını kaybetti, 48 bin 901 kişi de yaralandı. 5 bin 840 kişi de kayboldu. Yine resmi rakamlara göre Avcılar'da 976 kişi yaşamını yitirdi. İlçede aradan geçen 21 yıla rağmen orta riskli olarak gösteren 354 bina, hasar durumunu ve olası depremde yıkılma ihtimalini koruyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Perseid meteor yağmuru görsel şölen sundu