İşte dünyanın gözünü çevirdiği NATO Liderler Zirvesi'nden kareler

NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, İngiltere'nin başkenti Londra'da başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderlerle aile fotoğrafına katılırken zirveden görüntüler geldi.

04 Aralık 2019, Çarşamba 15:06 Son Güncelleme:
A A
İşte dünyanın gözünü çevirdiği NATO Liderler Zirvesi'nden kareler

İngiltere’nin başkenti Londra, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor.The Grove Otele gelen liderler, resmi el sıkışma töreninin ardından aile fotoğrafı çekimine katıldı. Liderler, fotoğraf çekiminin ardında NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi Ana Oturumu’na geçti. NATO üyesi ülkelerin liderleri, zirvede ittifakın 70. yıl dönümü için bir araya geldi.

Oturumun açılış konuşması NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından gerçekleştirildi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in ardından İngiltere Başbakanı Boris Johnson söz aldı.


NATO Liderler Toplantısı'nda, NATO topraklarına yönelik, terörizm dahil tüm tehdit ve imtihanlar karşısında birlik ve dayanışma içinde hareket edilmesi, Avrupa-Atlantik ahenginin öneminin teyit edilmesi planlanıyor.Toplantıda ayrıca, ittifakın güncel güvenlik ortamı karşısındaki adaptasyonuna yönelik çalışmalarda kaydedilen ilerlemelerin de ele alınması, bu bağlamda liderlerce, örgütün 2020’li yıllara hazırlanması hususunda yönerge verilmesi öngörülüyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Arnavutluk'taki depremde ölü sayısı 30'a yükseldi