İşte 'girilemeyen' Taksim

İşte 'girilemeyen' Taksim

Çıkılamayan Taksim'de yoğun polis varlığı var, otobüs duraklarının camları olay çıkma ihtimaline karşılık çıkarıldı, Cumhuriyet Anıtı'nın etrafı bariyerlerle çevrildi

01 Mayıs 2013, Çarşamba 09:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bazı işçi sendikaları ile partilerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı'nı Taksim Meydanı'nda kutlayacaklarını açıklamasının ardından, İstanbul Valiliği de yenileme çalışmalarını gerekçe göstererek 1 Mayıs'ın burada kutlanmasını yasaklamıştı.

Polis ekipleri İstiklal Caddesi'nde geniş güvenlik önlemleri aldı. Caddeye çıkan sokaklar bariyerlerle kapatıldı. Bir polis helikopteri de havadan denetim yaptı.

DURAK CAMLARI SÖKÜLDÜ

Bu arada meydanda bulunan otobüs duraklarının camlarının olay çıkma ihtimaline karşılık çıkarıldığı görüldü, Cumhuriyet Anıtı'nın etrafı ise bariyerlerle çevrildi. İstiklal Caddesi girişine de bariyerler konulduğu görüldü.
 

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer9618","9618","201305","9618-1.jpg");

 

TAKSİM'DE 20 BİN POLİS

Taksim Meydanı ve çevresinde 20 bini aşkın polis görev yapıyor. Çok sayıda basın mensubunun ve canlı yayın aracının bulunduğu Taksim Meydanı’nda polis de kendi kameraları binaların üstünden canlı yayın yaptı. Taksim’in 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı nedeniyle araç trafiğine kapanması turistleri de etkiledi. Otobüslerinin otellerin bulunduğu alana girmesine izin verilmemesi nedeniyle turistler valizlerini otobüslerinin bulunduğun alana kadar kendileri taşımak zorunda kaldı.

Bu arada Hak -İş de anıta çelenk bırakmak için Taksim Meydanı'na geldi, halaylar eşliğinde kutlama yapıyor.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Kurum'dan Paris İklim Anlaşması açıklaması: Tarihi bir adım