İşte İngiltere'nin süper zenginleri!

İşte İngiltere'nin süper zenginleri!

Her yıl En Zenginler Listesi'ni yayınlayan The Sunday Times, bugün yayınladığı 'İngiltere'deki Süper Zenginler Listesi'nde İngiltere'nin 104 sterlin milyarderini açıkladı

11 Mayıs 2014, Pazar 16:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

BBC haberinde. İngiltere'deki milyarder sayısının ilk defa su üstüne çıktığı belirtildi. Toplam servetleri 301 milyar sterlini geçen 104 milyarderle, İngiltere'nin nüfusa oranla dünyada en çok milyardere sahip olduğu kaydedildi.

Londra'nın 72 milyarderle dünyada en çok milyarderin bulunduğu şehir olduğuna dikkat çekilirken, rakibi Moskova'nın 48 milyarderi olduğu bildirildi.

İngiltere'nin en zenginleri olarak sıfırdan 11.9 milyar sterlin yapan Hindujas Kardeşleri ilan eden Sunday Times, Sri ve Gopi Hindujas'ın 8.52 milyar sterlinlik servetli 9. sıradaki Chelsea kulübünün sahibi Roman Abramovich'i gerilerde bıraktığı gözlendi.

2013 yılında 9.3 milyar sterlin serveti olan Roman Abramovich 5. sıradan 9. sıraya düştü.

Sir Richard Bronson , 2013 yılında 3.514 milyarlık servetiyle 19. sıradan bu yıl 3.6 milyar sterlin servetiyle 24. Sırada yer aldı.

Rüşvet iddiasıyla yargılanan Formula One kralı Bernie Ecclestone 3 milyarlık servetiyle listede 30. sırada.

Elmascı Laurence ve Francois Graff, 3 milyar servetiyle 32. sıradan 30. sıraya yükseldi. Süper zenginlere gizli James Bond tavsiyeleri veren Adam Fleming ve ailesi, eski hastabakıcı Ann Gloag listede dikkat çeken milyarderler .

Faruk ZABCI / LONDRA (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Lakerdanın kavanozunu 350 liradan satıyorlar