İşte İstanbul-Ankara YHT'nin açılış tarihi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hızlı trende Ankara-İstanbul hattının gelecek yıl şubat-mart gibi açılabileceğini söyledi. İstanbul-Ankara arasını 3 saate düşürecek olan hızlı tren hattı 533 km uzunluğunda olacak

18 Kasım 2013, Pazartesi 12:53
A A

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın 2014 yılı bütçesinin görüşülmesine başlandı.
    
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,  bakanlığının bütçesini sundu.

Bakan Yıldırım sunumunda "Gelecek yıl Şubat-Mart gibi İstanbul-Ankara hattı açılabilir" dedi. Yıldırım, Kars-Tiflis-Bakü hattının ise en geç 2014 sonunda devreye alınacağını kaydetti.

İKİNCİ TÜP GEÇİT 2015'TE


Yıldırım'ın verdiği bilgilere göre, Marmaray'a paralel deniz altından tekerlekli araç geçişinin yapılacağı Avrasya Tüp Geçiş Projesi de 2015 Mayıs ayında tamamlanacak.

İSTANBUL-ANKARA 3 SAAT OLACAK

İstanbul-Ankara arasını 3 saate düşürecek olan hızlı tren hattı 533 km uzunluğunda olacak. Sistem, saatte 250 kilometre hızla gitmeye imkan tanıyacak.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.