İşte İstanbul'daki ölüm deposu

İşte İstanbul'daki ölüm deposu

İstanbul'da 8 kişi sahte rakı nedeniyle hayatını kaybetti. Polis, ölümlere neden olan sahte rakının üretildiği imalathaneyi bastı. İşte o ölüm deposu

29 Ekim 2015, Perşembe 13:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ölümlere bu depoda üretilen sahte içki neden oldu. İstanbul'da ölümlere neden olan sahte içki üretimiyle ilgili polis, bir depoya baskın düzenledi. Baskın kameraya da yansıdı. Görüntülerde sahte içki üretimi için kurulan düzenek de yeralıyor.

ÖLÜMDEN DÖNEN ADAM ANLATTI

Sahte rakı içtiği için Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören 58 yaşındaki Serkan Okansoy hayati tehlikeyi atlattı. Hastane bahçesine çıkan Okansoy, "Yüzde yüz şanslıyım. Direkten döndüm. Allah yardım etti" dedi. ’Bulgar rakısı’ olarak adlandırdığı rakıyı ucuz olduğu için 2 yıldır içtiğini söyleyen Okansoy, "’Bulgaristan’dan geliyor’ diyorlardı. Bulgaristan’dan falan geldiği yok. Burada yapılıyor. Eskiden Bulgaristan’dan geliyordu. Şimdi merdiven altı yapıyorlar" diye konuştu.

 

 

Kızı ve torunu, Okansoy'u hastanede ziyarete geldi.

TEDAVİ OLARAK GERÇEK RAKI İÇİRİLDİ

Hastanede tedavi olarak kendisine gerçek rakı içirildiğini anlatan Okansoy, "İçerken orijinal rakıyı içirdiler. İçerken zorlandım. Ondan sonra tedaviye çıkardılar. Ondan sonra diyalize soktular" dedi.

ARKADAŞLARI UYARDIM

Mahalledeki bakkaldan tezgah altından satın aldığı sahte rakının bir hafta boyunca bulamadığını anlatan Serkan Okansoy, "Bu kaybolduğu zaman ben arkadaşlara da söyledim, ’bakın dikkat edin bunların elinde ya stoklar bitti. Bundan sonra metil alkol kullanacaklar’ dedim uyardım .Gittim bir kaç arkadaşı da uyardım. Sonda gittim kendim aldım"diye konuştu.

HERKESİ BEMBEYAZ GÖRMEYE BAŞLADIM

Rakıyı içtikten sonra ertesi gün gözlerinin karardığını, baktığı her şeyi bembeyaz görmeye başladığını anlatan Okansoy, " Herkesin suratında maske varmış gibi bembeyaz görüyordum insanları. Televizyona baktım, televizyon bembeyaz oldu. Ambulansı ararken gözüm görmediği için 112 yerine yanlışlıkla 122’yi aradım. Sonra uyandım 155’i aradım .Polisler geldi. Onlar götürdüler beni hastaneye. Onlar da baya ilgilendi, ucuz kurtulduk" şeklinde konuştu.

DİREKTEN DÖNDÜM

Ölenler arasında arkadaşları olup olmadığını merak eden Okansoy, kendisini şanslı hissettiğini belirterek, " Yüzde yüz şanslıyım. Direkten döndüm. Allah yardım etti" diye konuştu. Bir daha sahte rakı içmeyeceğini söyleyen, sahte rakının şişe içinde olduğunu hikayeden bandrol yapıştırıldığını anlatan Okansoy," Beni zehirleyen rakıda hafif bir tentürdiyot kokusu vardı. İçmek istemedim. Ertesi gün başka yerden aldığım rakımı içtim. Sonra eve gelince onu da içtim" dedi.

NE OLUR RAKIYI UCUZLATIN

Sahte rakıdan 2 şişe içtiğini ancak erken davrandığı için kurtulduğunu söyleyen Okansoy," Kesinlikle sahte rakı içmeyin, ne olursa olsun. Yazık günah 9 tane insan öldü. Ucuz diye içmeyin. Devlete de sesleniyorum. Ne olur rakıları da biraz ucuzlatın. ’Mastika’ 5 lira, normal gazoz şişesi kadar rakı 38 lira. Millet mecbur alıyor onu" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Türkiye'nin konuştuğu olayda cani için karar verildi