İşte o pastaların sırrı

Rus pasta uzmanı Olga'nın tarzı dünyada bir ilk diyebiliriz. Pastalar, cilalanmış mermer ya da porseleni andırıyor. Yüzeyleri parlak ve ayna gibi yansıtma özelliğine sahip. Ayrıca kullandığı renkler de son derece ilgi çekici. Çikolatalar ve şekerlerle süslediği birbirinden "şık" pastalar birer sanat eseri gibi

16 Mayıs 2016, Pazartesi 23:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

"Rus pasta uzmanı Olga'nın tarzı dünyada bir ilk diyebiliriz. Pastalar, cilalanmış mermer ya da porseleni andırıyor. Yüzeyleri parlak ve ayna gibi yansıtma özelliğine sahip. Ayrıca kullandığı renkler de son derece ilgi çekici. çikolatalar ve şekerlerle süslediği birbirinden "şık" pastalar birer sanat eseri gibi.

Olga yaptığı pastaları Instagram hesabında paylaşınca, çok beğenilmiş.

Tarifini sorarsanız; işte o kısım tam bir sır! Olga ser veriyor, sır vermiyor!

Fakat bir kullanıcı, pastanın üzerinde kullanılan parlak ve renkli malzemenin nasıl elde edildiğini anlatmış. Ama önce pasta galerisinde renkli ve lezzetli bir yolculuğa çıkalım.

Pasta yüzey sosunun tarifi Malzemeler: 20gr jelatin tozu, 120gr su, 300gr glikoz, 300gr şeker, 150gr su, 200gr koyulaştırılmış şekerli süt, 300gr çikolata, gıda boyası. Yapılışı: 1. jelatini suda eritin, 2. glikoz ve şekeri suda kaynatın, 3. ateşten alın ve jelatini ekleyin, 4. kıvamlı sütü ekleyin, 5. hava kabarcıkları için çikolata ve tereyağı karışımını üzerine dökün; ayrıca 35C/95F kullanın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sülünler yumurtadan çıkmaya başladı: Yaban hayatını geliştirecekler