İşte podyumların 'Çöp Adam'ları!

Moda dünyasının acımasız güzellik anlayışı dendiğinde akıllara hep anoreksik derecede zayıf kadın modeller geliyor... Ancak durum yalnızca kadınlarla sınırlı değil! İşte podyumların ‘çöp adam’ları...  

02 Temmuz 2017, Pazar 13:46
A A

Gazeteci Liz Jones; bir moda şovu sonrası dehşete kapıldı ve podyumların ‘ölüme sürüklediği’ modeller için farkındalık yaratmak istedi.  

Jones: ‘ Eleştirmenler Paris’te, ‘Sezonun en müthiş şovu!’ olarak adlandırdıkları Rick Owens imzalı 2018 ilkbahar/yaz koleksiyonunu adeta hayranlıkla izlediler.    

Podyumun en ucundan yürümeye başlayan mankenler, yavaş yavaş izleyicilerin görebileceği yakınlığa geldiler. Bu modellerden biri, ‘sezonun en müthiş şovu’nun yıldızı; traşlı başı, kafasına göre büyük kalmış kulakları, fırlamış elmacık kemikleri ve gram yağsız vücuduyla eleştirmenlerin önünden geçti.   

Neredeyse ‘görünmez’ sayılabilecek olan genç adam bir modelden çok toplama kampındaki bir esire benziyordu! Bu çok önemsiz gibi görünüyor ancak değil! Bu bir toksin ve her köşeye sızıyor!’ şeklindeki açıklamalarıyla bu durumun aslında nasıl korkunç bir boyutta olduğunu gözler önüne serdi.  

Görmezden gelinseler de erkek modeller de,  en az kadın modeller kadar 'ölümcül' bir modanın kurbanı durumundalar.

İşte zayıflıkta tehlikeli bir boyuta ulaşmış olan erkek modeller...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.