İşte rol aldıkları dizilerden kovulan ünlüler

Bazen onlar da anlaşmazlığa düşerek, tartışarak ya da başka sebeplerle işlerinden olabiliyorlar. Özellikle de TV dizilerinde bunun çok örneği var. İşte çeşitli sebeplerle 'işten atılan' ünlüler...

Son Güncelleme:
A A

Türkiye'nin 'taçlı' güzellerinden Hande Subaşı bir dönem izlenme rekorları kıran 'Elveda Rumeli' dizisinin kadrosundaydı. Ancak Hande Subaşı'nın 'Vahide' rolü çok kısa sürdü.

Hande Subaşı dizinin kadrosundan çıkarıldı. Buna gerekçe olarak da annesinin, Hande Subaşı'nın yanından hiç ayrılmaması hatta zaman zaman sahnelerine müdahale etmesi gösterildi.

Hande Subaşı daha sonra yaptığı açıklamada "Ekipten ayrıldığım için üzüldüm. Annemin karışmasına gelince, o bir şeye karışmıyor ama benim menajerim olarak yanımda geliyor. 4 yıldır bu camianın içindeyim. Kendi başıma dünyayı gezdim. Annem bu sefer yanımdaydı çünkü 4 aydır menejerliğimi o yapıyor" dedi.

Hande Subaşı'nın ayrılmasından sonra Vahide rolüne Berrak Tüzünataç geldi.

Avrupa Yakası'nın İfot'u Hümeyra'nın diziden ayrılması da uzun süre konuşuldu. Hümeyra ile tartıştığı için diziden ayrılan Ata Demirer geri döndü.. Ancak bu karar İffet'in senaryo gereği uzun süreli bir tatile çıkmasına neden oldu.

Yapım şirketine ne kadar zam alacağını öğrenmek için telefon eden Hümeyra "bu sezon kadroda yoksunuz" cevabını aldı.. Bu olayın ardından Tolga Çevik de diziden ayrıldı.

Ata Demirer'in "Hümeyra Hanım olsaydı 'Avrupa Yakası'na dönmezdim" sözüne karşılık veren Hümeyra, "Avrupa Yakası, çalışmaktan zevk aldığım güzel bir maceraydı. Her güzel macera gibi bitti. Avrupa Yakası'na tekrar dönmem gibi bir şey söz konusu değil. Ayrıca benim Ata Bey'le de hiçbir sorunum yok, gördüğüm zaman selam veririm" dedi.Selen Seyven'in 'Kocamın Ailesi' dizisinden ayrılması olaylı olmuştu. Sosyal medya hesabından bir gözü morarmış fotoğrafını paylaşan Selen Seyven "İş ahlakı böyle bir şey. Gözün çıkıp eline düşse de sahneleri çekersin. Seni senden başkası bu nankör meslekte düşünmez" notunu yazdı. Bundan iki ay sonra yine sosyal medya hesabından "Gün aydınlandı, hala çalışıyoruz" notunu yazdı.

Bunların üzerinden çok geçmeden Selen Seyven diziden ayrıldı. Birçok kişi genç oyuncunun bu şikayetleri yüzünden kadrodan çıkarıldığını ileri sürdü. Ancak Selen Seyven "Aramızda bir tatsızlık yok" diyerek bu söylentileri inkar etti.

Bir dönem yayınlanan 'Güzel Köylü'nün kadrosunda yer alan Su Kutlu'nun diziden ayrılığı uzun süre konuşuldu.

Oyuncunun çekimlerin yapıldığı Muğla'da gittiği bir barda çıkardığı olaylar yüzünden diziden kovulduğu ileri sürüldü.

Daha sonra dizinin yönetmeni yaptığı açıklamada Su Kutlu'nun davranışları yüzünden hem gittiği mekana hem de dizinin markasına zarar verdiği gerekçesiyle kadrodan çıkarıldığını açıkladı.

Yönetmen açıklamasında ''Bu bize kan kaybettirse bile, reytinglere etkili olsa bile, yüz kişinin ve buna bağlı olarak bir köyün etrafında bu işten para kazanan insanların gırtladığından geçen helal parayı bile kaybetmek adına bu riski göze alarak ben bu kızı diziden çıkartıyorum. Benim için Muğla'nın huzuru bir kişiden daha önemli'' dedi.

'Göç Zamanı' adlı dizide rol alan Azeri oyuncu Nurana Bagiyeva, iki erkekle birlikte kamera karşısına geçeceği sevişme sahnesinde rol almak istemediği için kadrodan çıkarıldı.

Bagiyeva, senaryo gereği kendisinden yaşça çok büyük iki oyuncuyla yatağa girmesi gerektiğini söyleyerek "Önce oyunculardan biri benim rahatsız olduğumu görünce sahneyi yumuşattı. Ama sonuç değişmedi. Bu sahnede oynamayı reddettim" dedi.

Genç oyuncu için bir ölüm sahnesi yazıldı ve kadrodan ayrıldı.

'Adanalı'dan Selin Demiratar'ın ayrılması da çok konuşulmuştu.

Selin Demiratar kendi isteğiyle diziden ayrılacağını açıkladı. Ancak dizinin yapımcıları durumun böyle olmadığını Selin Demiratar'ın tuhaf istekleri yüzünden kadrodan çıkarıldığını söyledi. Dizideki rol arkadaşı Mehmet Akif Alakurt ile aşk yaşayan Selin Demiratar'ın ayrılığı ile ilgili iddialar şöyleydi:

Demiratar, sette sürekli kapris yapmaya başladı. Sabah akşam suşi ve kebap isteyen, 03.00'te özellikle bir pizza zincirinden pizza talep eden, çekim yerlerini beğenmeyen, istenen performansı da gösteremeyen Selin Demiratar, yapım ekibinin sinirlerini fazla zorlayınca konu yapımcı çift Ali ve İnci Gündoğdu'ya iletildi.

Selin Demiratar'ı iki kez karşılarına alıp konuşan çift, sonuç alamadı. Bunun üzerine Gündoğdu çifti, Demiratar'a ''Haftaya seni öldürüyoruz'' diye haber yolladı. Yapımcılardan özür dileyen ve benzer durumları tekrarlamayacağını söyleyen Demiratar'ın isteği kabul edilmedi ve diziye veda etmek zorunda kaldı.

Bir dönem Gonca Vuslateri'nin de rol aldığı 'Gönül İşleri' dizisinden kovulduğu ileri sürülmüştü.

İddialara göre kaldığı karavanda rol arkadaşı Can Yaman ile öpüşürken yakalandı. Bir süre sonra da reyting getirmediği için kadrodan çıkarıldı.

Ancak Gonca Vuslateri bu iddiaları yalanlayarak "Can ile aramızda öyle bir şey olamaz. Sözleşmem bittiği için ayrıldım diziden" dedi.

Ekranın izlenme rekorları kıran dizilerinden 'Kavak Yelleri'nin 'Efe'si Dağhan Külegeç'in diziden ayrılması çok konuşulmuştu. Dağhan Külegeç'in canlandırdığı 'Efe' karakteri bir trafik kazasında öldü.

İddialara göre Dağhan Külegeç ile yönetmen Jale İncekol arasında yaşanan tartışma bu ayrılığa neden oldu. Külegeç tartışma sırasında İncekol'un kafasına plastik sandalye fırlatınca dizide canlandırdığı 'Efe' karakterinin de sonu geldi. Daha sonra bu iddiaları reddeden Külegeç, 'Efe' karakteriyle diziye geri döndü. Ama yine uzun ömürlü olmadı. Sağlık sorunları nedeniyle diziden ayrılacağını açıkladı ve onun karakteri de "ölerek" diziye veda etti.

Her bölümü neredeyse bir sinema filmi uzunluğunda çekilen televizyon dizilerinin setinde kimi zaman tatsızlıklar ya da gerilimli anlar da yaşanıyor.

Bunun bir örneği de bir dönemin çok izlenen 'Sakarya-Fırat' dizisinde tekrarlandı. Dizinin başrol oyunusu olan Ceren Hindistan çekim takvimini aksatında yapımcıyla arası açıldı ve 'işine son verildi.'

O dönemde basına yansıyan haberlere göre yapımcı, Ceren Hindistan'ın çekim takvimine uymayarak aksaklıklara yol açması nedeniyle çileden çıktı. Bunun sonucunda da Ceren Hindistan'ın dizideki ömrü bitti.

Güzel oyuncu da aynı şeyi yaşayan pek çok oyuncu gibi ölerek diziden ayrıldı. Ceren Hindistan ise tüm bu gelişmeler üzerine avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada bu iddiaları yalanlayarak "çalışma arkadaşlarının yokluğunda tutanak tanzim etmeye giden olumsuz hal ve tavırları nedeniyle kendi isteğiyle ayrıldığını" ileri sürdü.

Dizi setlerinde en çok konuşulan 'kovulmalardan' birinin kahramanı da izlenme rekorları kıran 'Yaprak Dökümü'nün 'Şevket'i Caner Kurtaran oldu.

Defalarca uyuşturucu yüzünden gözaltına alınan Caner Kurtaran sonunda diziden çıkarıldı. Buna gerekçe olarak da ''çekim saatlerini aksatması, sorumsuz, disiplinsiz davranışları'' gösterildi.

Caner Kurtaran rolüne veda etti onun yerine Hasan Küçükçetin 'Şevket' karakterini canlandırmaya başladı. Caner Kurtaran ise gördüğü tedavinin ardından Aşk ve Ceza adlı diziyle setlere geri dönmüştü.

Bir dönemin en gözde mankenlerinden Doğa Bekleriz TRT'de yayınlanan Evimin Erkeği adlı dizide rol alıyordu.

Ancak yaşanan şok bir gelişmeyle kadrodan çıkarıldı. Yapım ekibi Doğa Bekleriz'in setteki kaprisleri yüzünden diziden çıkarıldığını söyledi.

Yapımcının açıklaması şöyleydi: ''Doğa, sürekli canımızı sıkmaya başlamıştı. Sevgilisi ile olan sorunlarını dizi setine taşımaya başlayınca bizde dayanamadık ve işine son verdik.''

Didem Erol Gonca Karanfil adlı diziden daha ilk bölümde kovuldu. Adını, Hollywood yıldızlarıyla yan yana çektirdiği fotoğraflar sayesinde duyuran Didem Erol'un Gonca Karanfil'in setinde ''Ben bir Hollywood starıyım'' diyerek, kaprisleriyle ekibi çileden çıkardığı söyleniyordu.

Sonunda dizinin yönetmeni de öfkeden deliye dönünce Didem Erol'un işine son verildi. Erol'un sete geç geldiği, kendine ayrı kulis istediği ve her fırsatta "Ben dünyaca ünlü aktörlerle çalıştım. Bana böyle davranamazsınız'' dediği iddia edildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aleyna Tilki'nin Twitter günlüğü