İşte Türkiye'de 2017 yazının seyahat tercihleri: En çok İzmir'e uçuldu

 İşte Türkiye'de 2017 yazının seyahat tercihleri: En çok İzmir'e uçuldu

Yazın sıcak ve hareketli günlerine veda ederken uçak bileti sitesi enuygun.com, 2017 yazının seyahat tercihlerini açıkladı. Analize göre, bu yaz en çok İzmir’e uçuldu. Satılan en ucuz uçuş 37,99 TL ile Adana-İzmir arasında, en pahalı  uçak yolculuğu ise 14 bin 853 TL ile Kanada-Japonya arasında gerçekleşti

13 Eylül 2017, Çarşamba 13:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Uçak bileti satış sitelerinden enuygun.com, yaz aylarında kullanıcılarının seyahat tercihlerini analiz etti. Buna göre, bu yaz daha çok uzun hafta sonu tatilleri tercih edildi ve en çok perşembe, pazartesi ve pazar günleri uçuldu. Yazın gözde rotası yurt içinde İzmir, yurt dışı seyahatlerinde ise en fazla Bakü, Odessa, Amsterdam, Kişinev, Erbil, Stuttgart ve Düsseldorf oldu.

Satılan en ucuz uçuş 37,99 TL ile Adana-İzmir arasında, en pahalı uçak yolculuğu ise 14.853 TL ile Kanada-Japonya arasında gerçekleşti.
 

EN ÇOK TEK YÖN VE TEK KİŞİ TERCİH EDİLDİ


Analize göre, 2017 yaz aylarında genellikle tek yön biletler tercih edilirken, bilet satışları çoğunlukla tek kişiye yapıldı. Bilet alımları ise yüksek oranda seyahatten 1 gün önce gerçekleştirildi. Enuygun.com, tek yöne bilet alanların oranını yüzde 78, yalnız seyahat edenlerin oranını yüzde 71,5 ve seyahate 1 gün kala bilet alanların oranını ise yüzde 14 olarak açıkladı.
 

EN ÇOK KURBAN BAYRAMI'NDA UÇULDU


Bu yazın favori tatil zamanı, idari izinle 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı dönemi oldu. En fazla uçuş 25-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yazın keyfini kısa tatillerle değerlendirmek isteyenler ise uzun hafta sonu tatillerini tercih etti. Yapılan analizde ayrıca perşembe - pazartesi günleri arasında uçuş yoğunluğunun arttığı belirtildi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sienzi Lojistik yeni tesisinde hizmet vermeye başladı